Kas
25
2022
0

Hurkacz ve Swiatek, Polonya Tenis Başkanı Aleyhindeki Taciz İddialarının Soruşturulması Çağrısında Bulundu

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | 22 Kasım 2022 Salı

İga Swiatek ve Hubert HurkaczPolonya’nın en iyi WTA ve ATP oyuncuları, Polonya Tenis Federasyonları başkanının eski oyunculara cinsel tacizde bulunduğu yönündeki suçlamaların soruşturulması için seslerini yükseltiyor.

Çift, Polonyalı milletvekili Katarzyna Kotula’nın Skrzypczyński’nin 13 yaşındayken kendisini defalarca taciz ettiğini kamuoyuna açıklamasının ardından endişelerini dile getirmek için sosyal medyaya başvurdu.

Kotula, Skrzypczyński’nin kendisine yöneltilen önceki suçlamaların güvenilirliğini sorgulamasına tanık olduktan sonra öne çıktı. Bu suçlamalar ilk olarak Polonyalı yayın organı Onet tarafından, kimliği belirsiz kurbanların ifadelerine dayanarak yayınlandı.

Hurkaz, ilgili makamları soruşturmaya çağırdı.

Hurkacz, “Tüm kadınları ve tüm taciz mağdurlarını destekliyorum” diye yazdı. “Hiçbir antrenör veya veli, gücünü ve konumunu kimseye karşı kullanmamalıdır. Hem sporda hem de spor dışında herhangi bir saldırganlığın kınanması ve cezalandırılması gerekir. Polonya Tenis Federasyonu başkanının konuyla ilgili basında çıkan haberlere ilgili yetkililerin tepki göstermesini umuyorum. İstismara uğrayan tüm kurbanların yanındayım.”


Swiatek, inançlarını belirten ayrıntılı bir gönderi yayınladı ve yetkililerin uygun bir soruşturma yapmasını umuyor.

Swiatek, “Fiziksel şiddet veya duygusal taciz söz konusu olduğunda, en önemli konu kurbanlar hakkında düşünmek ve duyarlı olmaktır” diye yazdı. “Yanlış olan bir şey hakkında konuştuğumuzda, önce ve en çok onları düşünmemiz gerekir.

“Sporda, teniste, her disiplinde ve günlük yaşamda şiddete karşıyım” diye yazdı dünyanın 1 numarası. “Bu yüzden Polonya Tenis Federasyonu başkanı hakkındaki makaleleri ciddi bir mesele olarak görüyorum.”


Swiatek, konunun hafife alınamayacak kadar ciddi olduğuna inanıyor.

READ  Auger-Aliassime, Rune Paris'te Yükselmeye Devam Ederken ATP Finallerine Kalifiye Oldu

“Yönetim organları ne olduğunu belirlemeli ve umarım medya konuştukları insanların hikayelerini yazdıktan sonra bu davayla ilgilenirler. Bu, yönetim organlarının ve gazetecilerin işini yapmak benim görevim değil, çünkü mesele çok ciddi ve bu insanların hayatı ve sağlığı ile ilgili.

“Şahsen, bu kadar zor, korkunç durumlar yaşamadığım için şanslıydım ve babama ve kariyerimi ne kadar akıllıca yönettiğine minnettarım” dedi. “Harika bir takımım var, güvenliğim var ve şu anda gerçekten ayrıcalıklıyım ama her sporcunun aynı bağımsızlığa sahip olamayacağının da farkındayım. Umarım bu tür konuların açığa çıkması ve dikkatli ve adil bir şekilde çözülmesiyle, sporun Polonya’da ve dünyada daha iyiye doğru değişeceğini umuyorum.”