Mar
23
2021
0

Hindistan – İngiltere, 1. ODI, Pune

Haberler

Kaptan, diğer takım üyelerinin kalan iki maçta oynamaya ‘kesinlikle’ hazır olduğunu söyledi

Eoin Morgan ve Sam Billings, seri açılışında sakatlıkları aldıktan sonra Cuma günkü ikinci ODI’de Hindistan’a karşı oynayacaklarından şüphe duyuyorlar.

Morgan, sahada çalışırken sağ baş parmağı ve işaret parmağı arasında dokuyu ikiye böldü ve Salı günü İngiltere’nin 66 turluk yenilgisine girmeden önce dört dikişe ihtiyacı vardı. İngiltere, 251’e Hindistan’ın 317’sinin peşinde koşarken 22 yaptı. Billings, bir sınırı durdurmak için boşuna dalarken köprücük kemiğini burktuktan sonra da yarasayı başardı – 18’e katkıda bulundu.

Billings’in sakatlığı, ameliyat gerektiren ve İngiltere’nin zafer kazanan 2019 Dünya Kupası kampanyasında oynama umutlarını mahveden çıkık sol omzuyla ilgisizken Morgan, çiftin bir sonraki maç için uygunluklarına karar verilmeden önce 48 saatlik bir bekleyişle karşı karşıya kaldığını söyledi. Üç maçlık seriyi canlı tutmak istiyorlarsa İngiltere için kazanması gereken bir galibiyet.

Morgan, “Bir süre bekleyeceğiz ve sonra onlara Cuma günü müsait olmalarını umduğumuz kadar zaman vereceğiz” dedi. “Bence iki farklı örnek, açık bir şekilde bölünmüş bir ağ örgüsüne sahipseniz bir endişe kaynağıdır ve Sam sahada inerken, yaptığı atışları oynayabilmek açıkça görülüyor.”

Morgan, Billings’e vuruş sırasında yaralanmayı hissedip hissetmediğini henüz sormamıştı, ancak İngiltere’nin koşuşturmacası sırasında biraz rahatsızlık hissettiğini itiraf etti.

Morgan, “Sam ile vuruşları hakkında konuşmadım, bu yüzden onun örneğini bilmiyorum,” diye ekledi. “Benimkinde asla% 100 olmayacak, ama bir sopayı tutamayacağımdan değil.”

READ  Son Maç Raporu - İrlanda - Güney Afrika 1. ODI 2021