May
26
2021
0

Hakem Joe West, 5,376. adlı oyunla MLB rekorunu kırarken yuhaladı

Joe West Salı günü MLB tarihini yazdı ve 5,376. maçına hakemlik yaparak Hall of Famer Bill Klem ile paylaştığı rekoru kırdı.

Doğal olarak 68 yaşındaki oyuncu, Chicago kalabalığının çoğunluğu tarafından yuhalandı ve White Sox, çetele bu olayı onurlandıran bir grafik yerleştirdi.

DAHA: Target, Walmart ve diğer yerlerde takas kartı satışlarında sıradaki adımların dökümünü yapıyoruz

West, maç başlamadan önce ekibiyle fotoğrafını çekti, ardından sırasıyla White Sox ve Cardinals’tan teknik direktörler Tony La Russa ve Mike Shildt ile poz verdi. Country şarkı söyleme ve şarkı yazımına olan yakınlığından dolayı bazen “Cowboy Joe” ve “Country Joe” olarak adlandırılan West, country müzik yıldızı Garth Brooks’un başarı için tebrikler sunmasıyla onurlandırıldı.

Ayrıca vuruş aralarında garip bir an vardı, West, bildirildiğine göre istek üzerine, bu olay onuruna maskot San Diego Chicken tarafından bir buket hediye edildi. Bu da bildirildiğine göre boos ile karşılandı:

Evet gerçekten:

Muhtemelen MLB’nin en ünlü hakemi West, büyük liglerde 43 yıllık maçlarla lig rekoruna sahipti. Kariyerine 23 yaşında 1976 sezonunun sonuna doğru başladı. İlk plak işi Hall of Fame atıcısı Phil Niekro’nun Dale Murphy’ye fırlatmasını içeriyordu.

West’in görev süresi tartışmasız olmadı. Aslında, kariyerinin sadece uzunluğu açısından değil, aynı zamanda oyuncular ve menajerlerle yaşadığı birçok yarış için de dikkate değer olduğunu iddia edebilirsiniz. Kariyerinde 193 atılma yaşadı ve MLB oyuncularından sık sık eleştiriler aldı.

READ  Kentucky Derbisi bugün saat kaç? 2021 yarışını izlemek için yayın zamanı, TV kanalı, atlar ve daha fazlası

West, Paul Lo Duca’nın hakemin rüşvet aldığını iddia etmesinden sonra açtığı karalama davasında 500.000 dolar aldı. West, Lo Duca tarafından internette paylaşılan hikayenin, sadece 10 hakemin bulunduğu Beyzbol Onur Listesi’ne girme şansını düşürdüğünü iddia etti.

West’in kariyerindeki diğer önemli anlar arasında, Ulusal Lig Başkanı Bill White’ın uzaklaştırılmasını davet eden ancak daha sonra komiser Fay Vincent tarafından altüst edilen bir olay olan Phillies atıcısı Dennis Cook’u vücuduna çarptığı 1990 bank temizleme kavgası yer alıyor. West, 2017’de Rangers’ın üçüncü kaleci Adrian Beltre’nin MLB’nin en büyük şikayetçisi olduğunu söyledikten sonra üç oyunu ücretsiz olarak askıya aldı. Ayrıca 2015’te sürahi Madison Bumgarner’la, ardından Giants’la bir başlama seansına katıldı.