Oca
25
2023
0

Habs Yakınlaştırıyor | ÖZET: BOS @ MTL

Kanadalılar Dizilişi


İleri hatlar

Rem Pitlick – Nick Suzuki – Josh Anderson

Mike Hoffman – Kirby Dach – Jesse Ylonen

Christian Dvorak – Evgenii Dadonov

Michael Pezzetta – Alex Belzile – Harvey-Pinard


Savunma eşleşmeleri

Mike Matheson-David Savard

Joel Edmundson-Justin Barron

Jordan Harris – Johnathan Kovacevic

Arber Xhekaj


Kaleciler

Sam Montembeault – Cayden Primeau


çizikler

Chris Wideman


yaralanmalar

Carey Price (diz), Paul Byron (kalça), Sean Monahan (alt vücut), Kaiden Guhle (alt vücut), Brendan Gallagher (alt vücut), Jake Allen (üst vücut), Jake Evans (alt vücut) ), Joel Armia (vücut üst), Jonathan Drouin (vücut üst), Juraj Slafkovsky (alt vücut), Cole Caufield (omuz)

Oyun Raporu

Canadiens, sezonun en uzun maçları olan beş maçlık bir iç sahada bu akşam dördüncü maçını oynadı. Montreal, Patrice Bergeron maçın galibini üç dakikadan biraz daha kısa bir sürede atana kadar bu oyunu yakın tutmayı başardı. Ligin en iyi takımına karşı önemli bir başarıydı.

Üç hafta önce tamamen farklı bir hikayeydi – grup sezonun en düşük noktasındaydı. Kanadalılar, Nashville’de kaybettikleri bir notla yedi maçlık bir yolculuğu bitirirken altı gol atmışlardı. Aslında Habs, o gezinin son üç maçında 22 gol atmıştı ve üç müsabakanın ikisinde Sam Montembeault filelerdeydi.

Geçen haftaki medya mevcudiyetinde Kent Hughes, yönetimin koçluk ekibiyle yaptığı konuşmalardan bahsetti ve son zamanlarda savunma hokeyine özel bir vurgu yapıldığını açıkladı.

Yeni sistem

Taraftarlar, yeni yaklaşımın Islanders, Rangers, Jets, Leafs ve özellikle bu gece Bruins’e karşı oynanan maçlarda rakip gol fırsatlarını sınırlamak için etkili bir şekilde çalıştığını gördü. Sistem her zaman galibiyetlere yol açmadı, ancak Kanadalıları yakın tuttu.

READ  Kısa ve Uzun Vadeli Kazançlar | Kanadalılar Bağlantı ep 195

Bruins’e karşı, 17 şut bloke ederek ‘savunmayı engelleyen’ bir oyun sergiledi. Montreal patencileri, ligin en iyi hücumunu Sam Montembeault’da sadece dokuz yüksek riskli gol şansı ile sınırladı.

Tabii ki, bu tarzda oynamak için Kanadalılar kendi hücumlarını feda ederek tüm oyun boyunca sadece iki yüksek tehlikeli gol fırsatı yarattı. Habs, onu yakın tutmak için özel ekiplerine ve Kirby Dach’ın güçlü gecesine güveniyordu. Dach’ın ara sezonu, şimdiden goller ve puanlar için yeni kariyer zirveleri belirlemeye devam ediyor – Canadiens’in oyundaki yükselişinin Kirby’nin merkeze dönüşüyle ​​aynı zamana denk geldiğine dikkat edilmelidir.

Bruins için, etkileyici sezonları devam ederken sürekli baskı, sabır ve kazanmanın bir yolunu bulma oyunuydu.

Bir sonraki

Canadiens, Detroit Red Wings’i perşembe gecesi iç sahalarını tamamlarken Bell Center’da ağırlayacak.

Artı

▲ Kirby Dach, Justin Barron, Mike Hoffman, Jesse Ylonen

Eksi

▼ David Savard, Mike Matheson, Joel Edmundson, Christian Dvorak, Nick Suzuki, Rafael-Harvey Pinard, Evgenii Dadonov

Oyun Önizlemesi

Oyun önizlemesine buradan göz atın: Habs için Eller Dolu | ÖNİZLEME: BOS @ MTL