Tem
01
2021
0

Haaland Chelsea transfer ‘beklenti’ ortaya çıktı, ancak Raiola umutları boşa çıkardı

Bir gazeteciye göre, Borussia Dortmund’un forveti Erling Haaland, bu yazki transfer döneminde Chelsea’ye imza atmayı “bekliyor”.

Kariyeri için şimdiye kadar nadir görülen bir durum olan forvet, patlayıcı golcü hareketleri nedeniyle ilgi odağı değil. Gerçekten de Norveçli milli futbolcu ve meslektaşları, Euro 2020’ye katılmaya hak kazanamadı. Bununla birlikte, yeni sezon yaklaştıkça, yeni bir kulübe transfer olma potansiyeline ilişkin spekülasyonlar devam ediyor.

Chelsea en güçlü bağlantılara sahip bir Premier Lig hamlesine; Manchester City’nin de ilgilendiği iddia edilirken, Tottenham’dan Harry Kane en büyük hedefleri gibi görünüyor.

Dortmund şefi Hans-Joachim Watzke ısrar etti Haaland bu yaz ayrılmayacak.

konuşan Transfer penceresi Yine de podcast, gazeteci Ian McGarry, forvetin mega para transferiyle Stamford Bridge’e taşınmayı beklediğini bildirdi.

Ancak muhabir, Haaland’ın menajeri Mino Raiola’nın Blues’u tökezlediğini de sözlerine ekledi.

Menajeri Mino Raiola, Haaland’ın taşınması için sözleşmesine bir çıkış maddesi eklemeye hevesli – Dortmund’dan ayrıldıktan sonraki bir sonraki hamlesi sorunsuz ve aynı zamanda ödeme ve yapı açısından da somut. “dedi McGarry.

“Ve tabii ki Mino’nun durumunda, komisyon. Chelsea, oyuncularından herhangi biri için herhangi bir çıkış maddesine özellikle hevesli değil.

“Bu, İspanya’da, LaLiga’da, Serie A’da ve bazen Bundesliga’da da açıkça görülen bir şey.

“Çünkü elbette Haaland Borussia Dortmund’dan geliyor ve yeni sezon başlamadan Chelsea’ye katılmayı bekliyor.

Bu anlaşma hem Dortmund hem de oyuncunun kendisi açısından imzalanacaksa, Raiola ve Chelsea arasında çözülmesi gereken bir şey.”

Chelsea bu yaz transferini finanse etmek isteseydi Haaland 100 milyon sterline mal olacaktı. Bununla birlikte, raporlar, önümüzdeki yaz sözleşmesinde 64 milyon sterlinlik bir serbest kalma maddesinin devreye gireceğini iddia ediyor.

Haaland, Şampiyonlar Ligi başarısını hedefliyor

READ  Klopp, düşünceler Avrupa Ligi'ne kayarken Liverpool'a büyük bir başlık tehdidi gönderiyor

Haziran ayında konuşan Haaland, Chelsea’nin geçen sezon yaptığı gibi Şampiyonlar Ligi’ni kazanmanın en büyük kariyer hedeflerinden biri olduğunu açıkladı.

“Hatırladığım kadarıyla çok küçük bir çocukken bile Şampiyonlar Ligi’ni izliyordum.

“Büyük efsanelerin gol attığı harika takımlar vardı. Böylece bu benim hayalim oldu.

“Hayalim Şampiyonlar Ligi’nde oynamak, Şampiyonlar Ligi’nde gol atmaktı. En iyi oyuncuların oynadığı ve en iyi oyuncuların ait olduğu yer orası biliyorsun.”


Jordan Henderson’ın İngiltere’nin yedek oyuncusundan İngiltere taraftarına yürek ısıtan dönüşümü