Mar
25
2021
0

Güvenilir Liverpool yardımcısı, Virgil van Dijk yaralanmasının ‘gerçek kurbanı’ olarak adlandırılıyor

Liverpool teknik direktör yardımcısı Pep Lijnders, Fabinho’nun orta sahaya dönüşünün Kırmızıların sezonu olumlu bir şekilde bitirmesini sağlayabileceğine inanıyor.

Brezilya, bu sezon uzun süre merkezi savunmada kalmaya zorlandı. Virgil van Dijk’in yaşadığı sezon sonu ACL sakatlığı, Jurgen Klopp’un hızla Fabinho’ya kapak olarak dönmesi anlamına geliyordu. Önce Joe Gomez ve ardından Joel Matip’in daha fazla yaralanması, ona olan güvenlerini daha da artırdı.

Ancak Ozan Kabak’ın çiçek açan ortaklığı ve Nat Phillips savunmada Fabinho’nun doğal rolüne dönmesine izin verdi.

Orta sahadaki varlığı Liverpool’dan bir iyileşmeye yol açtı. Sezonları, arka arkaya beş ev yenilgisine uğradıklarında dibe vurdu. Anfield’de dört yıla yakın yenilgisiz kaldıkları düşünüldüğünde, düşünülemez. Burnley’in galibiyetinden önce.

Ancak Lijnders, Fabinho’nun neden Liverpool’un savunma krizinin gerçek kurbanı olduğunu hızlı bir şekilde hatırlattığını düşünüyor. Ve Hollandalı, Brezilyalı’yı neden dünyanın en iyi 6’larından biri olarak değerlendirdiğini açıkladı.

“Uygun bir ‘altı’ sadece daha fazlasını görür. En iyi takımlar ve beğenen en iyi oyuncular Fabinho müdür yardımcısı, büyük bir inisiyatif ruhuna sahip olmaları ortak yönleri olduğunu söyledi. Liverpool’un resmi web sitesi.

“Bu yüzden ekip gelişiminden bahsettiğimizde dolaylı olarak bireysel gelişimden bahsediyoruz. Fikrimiz bu bireysel gelişimi zorlar.

“Hakkında Fabinho, sadece etrafındaki oyuncuları daha iyi hale getirme kapasitesine sahip olduğunu söylemek istiyorum. Diğerlerini güzelleştirecek yeteneğe sahip oyuncular bulmak gerçekten zor.

“Dünya futbolunda sayaçları durdurma gibi doğal kapasiteye sahip sadece birkaç oyuncu var, örneğin; çoğu sadece taktiksel olarak faul yapıyor.

“O sadece takımı her zaman kendinden üstün tutuyor. Bu arada, tüm Brezilyalılarımız bu özelliğe sahip. Kimse seviyor onlar, herkes seviyor onları. “


Sosyal medya kanallarımızı takip edin – yayındayız Facebook, Twitter ve Instagram

READ  Arsenal, Everton'a saldıran hedef için 20 milyon avroluk teklifle açık teklif verdi

Lijnders, Fabinho’yu orta sahada görmekten mutlu

Reds yardımcı patronu ayrıca Jordan Henderson ve Gini Wijnaldum arasındaki başarılı orta saha bağlantısına da işaret ediyor.

Ancak orta saha üssünde oynarken Fabinho’nun tarafa ne getirdiğini görmenin açık olduğunu söylüyor.

“Sadece takımı daha iyi hale getirmekle ilgilenen birini elde edersiniz, egoya yer yoktur. O gerçek bir takım oyuncusu ”dedi. Fabinho.

Şans eseri bizde üç tane var, Gini ve Hendo da bu özelliğe sahip.

“Bunun gibi iki orta saha oyuncusuna sahip olmak satranç oyunundaki vezir gibidir. Hücumda savunan kraliçeyi kaybedersiniz.

“Daha iyi satranç oyuncularının veziri kaybettiklerinde pes etmelerinin bir nedeni var.

“Topsuz baskın olarak bir oyunu kontrol edebilecek iki kişiye ihtiyacınız var. İşte aradığımız şey bu. “

Lijnders’ın yorumlarının Thiago beğenileri için ne anlama geldiğini göreceğiz. Ancak, orta saha önemi göz önüne alındığında, Liverpool’un defans örtüsü olarak Fabinho’ya tekrar dönme ihtimalinin düşük olduğunu kanıtlıyor.

DAHA FAZLA OKU: Wijnaldum, Liverpool’daki beton çıkış raporlarının ardından sessizliği bozdu