Eyl
02
2023
0

Gilas koçu Chot Reyes: Ezilenlere cevap vereceğim ama yüz yüze

Gilas Pilipinas’ın antrenörü Chot Reyes. –MARLO CUETO/INQUIRER.net

MANİLA, Filipinler — Gilas Pilipinas antrenörü Chot Reyes, kendisine yöneltilen nefretin oyuncularının moralini nasıl etkilediğinden yakınırken bile, kendisiyle yüz yüze konuştuğu sürece kendisine saldıranların kendisine yönelttiği tüm eleştirilere yanıt vereceğini söyledi. Fiba Dünya Kupası.

“İnsanlar bana göre maçlardan önce yapılan yuhalamaların farkında değiller, sorun değil, ben buna alıştım. Hatta bu gece onlar yuhaladıklarında ben de alkışladım” dedi Reyes, Smart Araneta Coliseum’da Çin’e karşı oynadıkları son maçta kendisini yeniden yuhalayan 11.000 taraftarın büyük bir kısmına atıfta bulunarak.

“Ama oyuncular üzerindeki etkisinin farkında değiller… Moralleri de bozuluyor; Bunun neden olduğunu merak ediyorlar.”

İki kez Dünya Kupası antrenörü, Jordan Clarkson’ın geçen yıl Mall of Asia Arena’da Dünya Kupası Asya Elemeleri’nde Suudi Arabistan’a karşı kendi sahasında oynadığı ilk maçta yuhalandı ve taraftarlar tarafından sosyal medyada istifa etmesi istendi.

Etkilenen oyuncuları yuhalamak

Bu turnuvada Angola’ya yenilmesinden bu yana oyun öncesi tanıtımlarda yuhalamalar duydu.

“Bana istifa etme çağrıları ve tüm bunlar, oyuncular tarafından okundu ve etkilendiler. Yani oyunu, oyun oynama şeklimizi etkiliyor. Bu takımın dikkatini dağıtan bir durum. Takım için iyi değil. Bunu hak etmiyorlar” dedi Reyes.

Reyes, Samahang Basketbol ng Pilipinas’a, Çin’e karşı kazandıkları 96-75’lik galibiyetin Gilas’ın antrenörü olarak son maçı olacağını, kendisinin ve ailesinin “kenara çekilmeye” karar verdiğini söylemişti. dönek.

“Bu ailemle birlikte aldığım bir karar. Sadece zamanının geldiğini düşünüyorum. Harika bir hazırlık planımız vardı. Bunun hazırlıklarına 12 Haziran Bağımsızlık Günü’nde başladık. Ancak takım olarak ilk tam antrenmanımızı yapamadık [until] 18 Ağustos, ilk maçımızdan bir hafta önce. Bunu bir düşün. ABD Takımı bile 3 Ağustos’ta antrenmanlara başladı. Bizim için 18 Ağustos, tam kadro olarak yaptığımız ilk antrenmandı. Yedi gün. Ve yine de savaştık. Bütün o rakiplerle, İtalya’yla savaştık. [a] ilk 10 takımı, Dominik [Republic], Angola,” dedi Reyes. “Yetersiz kaldık. Yetersiz kaldık. Ama Fransa ilerlemedi, Avustralya ilerlemiyor. İlerleyemeyen pek çok güçlü takım var. Ancak Filipinler’in kaybetmesine izin verilmiyor. Sadece kaybetmeye izin verilmeyen yer burasıdır.”

READ  Şarj cihazları programı 2021: 17 oyunun tamamı için tarihler ve saatler, programın gücü, son kayıt tahmini

“Bir süre sonra çok ağır gelmeye başladı. Dürüst olmak gerekirse çok acı vericiydi, çok zordu. Söylenen bazı şeyler zaten sınırı aşıyordu. Ben bunu hak etmiyorum, ailem bunu hak etmiyor” diye ekledi.

Gilas Pilipinas'ın antrenörü Chot Reyes.

Gilas Pilipinas’ın antrenörü Chot Reyes. –MARLO CUETO/INQUIRER.net

Reyes, kendisini eleştirenlere şahsen meydan okudu ve onların tüm sorularını yanıtlayacağına söz verdi.

“Ailem ve oyuncularım bunu hak etmiyor ve ben sadece beni eleştirenlerin ve aşağılayanların hepsine soruyorum, benimle yüz yüze konuştukları sürece onların yorumlarının her birine cevap vermeye hazırım. Yeter ki sosyal medyanın arkasına saklanmayın, gelin benimle yüz yüze konuşun, bazı kararların neden alındığı ve neden böyle olduğu konusunda tüm sorularınızı tek tek yanıtlayacağım” dedi. “Sonuçta oyuncular bunu hak etmiyor, ailem de kesinlikle hak etmiyor. Bu yüzden beni eleştirenlere ve beni eleştirenlere soruyorum, umarım kendilerini ifade ettikleri kadar mükemmeldirler.”

Jimmy Alapag ve Jayson Castro liderliğindeki takımın MOA Arena’da 2013 Asya Şampiyonası’nı gümüş madalyayla bitirmesinin ardından Reyes, Filipinler’i 2014’te Dünya Kupası’na geri götürdü. Farklı zamanlarda toplam iki galibiyet aldı.

Giden Gilas antrenörü, yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen çok takdir ettiği Jordan Clarkson dahil tüm oyuncuları tarafından imzalanan oyun topunu aldı.

Reyes, “Oyuncuların harika jesti” dedi.

Gilas antrenörü Chot Reyes, Samahang Basketbol ng Pilipinas’a Çin maçı öncesinde bunun son maçı olacağını söylediğini söyledi. #FIBAWCREAD: inq.news/ChotStepsAside

tarafından gönderildi Araştırmacı Sporları 2 Eylül 2023 Cumartesi günü


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı oldu.

READ  İtalya - Avusturya: Zaman, TV, yayınlar, oranlar, Euro 2021 Son 16 maçı için tahmin


Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın. beğenmek bizi takip edin

Abone olmak SORUŞTURUCU PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’ten fazla başlığa erişim elde etmek, 5’e kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erken bir saatte indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.