Tem
12
2021
0

Genişletme Taslağı için Nihai Canadiens Sahte Koruma Listesi | Hab’lar Not Defteri

(Fotoğraf THE CANADIAN PRESS/Graham Hughes)

ROKET SPOR MEDYA | LAVAL, QC. – Kanadalılar 2020-21 sezonu kitaplarda. Organizasyon ve taraftarlar için Stanley Cup finalinde kaybetmek ne kadar zor olsa da, herkes bir adım geri attığında sezonla gurur duyacaklarını düşünüyorum. Fiziksel ve zihinsel olarak yorucu bir sezondu.

Oyuncular kendi yaz antrenman programlarına başlamadan önce dinlenirken, Marc Bergevin 2021-22 sezonunun hazırlıklarına hemen başladı. Canadiens genel müdürünün Cumartesi 17:00’ye kadar süresi var. ET. Seattle genişleme taslağı için koruma listesini göndermek için.

Bu haftaki köşemde son teslim tarihinden önce lige sunulacak koruma listesini projelendireceğim.

Genişletme Taslak Kuralları

Kraken, Altın Şövalyeler hariç her takımdan bir oyuncu seçecektir. Vegas bu yılki genişleme taslağından muaf. Kalan 30 takım için yönergeler şunlardır:

Her organizasyon aşağıdaki koşullar altında yedi forvet, üç defans ve bir kaleci veya sekiz patenci (forvet/savunma) ve bir kaleciyi koruyabilir:

  • Taslak sırasında hareket şartı olmayan ve bu maddelerden feragat etmeyi reddeden tüm oyuncular korunmalı ve takımlarının geçerli koruma limitlerine dahil edilecektir.
  • Tüm birinci ve ikinci yıl profesyonelleri ve tüm imzasız taslak seçimler seçimden muaf tutulacak ve koruma limitlerine dahil edilmeyecektir.

Ayrıca, tüm NHL takımları, taslakta seçime açık oyuncularla ilgili olarak aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılamalıdır:

  • a) 2021-22’de sözleşmeli ve b) önceki sezonda en az 40 NHL maçında veya önceki iki sezonda en az 70 NHL maçında oynayan bir defans oyuncusu.
  • a) 2021-22’de sözleşmeli ve b) önceki sezonda en az 40 NHL maçında veya önceki iki sezonda en az 70 NHL maçında oynayan iki forvet.
  • 2021-22’de sözleşmesi olan veya 2021-22’den hemen önce mevcut sözleşmesinin sonunda sınırlı serbest oyuncu olacak bir kaleci. Bir takım, bu şartı yerine getirmek için sınırlı bir serbest oyuncu kalecisi yapmayı seçerse, bu kaleci, takımın korumalı listesinin sunulmasından önce eleme teklifini almış olmalıdır.

Tüm seçenekleri gözden geçirdikten sonra, Canadiens’in en iyi seçeneğinin yedi forvet, üç defans oyuncusu ve bir kaleciyi korumak olduğunu düşünüyorum.

READ  Güven Artışı | ÖZET: PIT @ MTL

kaleciler

Carey Fiyatı sözleşmesindeki hareketsizlik maddesi nedeniyle koruma listesinde olacaktır. Normal sezonda kalecinin genişleme taslağıyla ilgili maddesinden feragat etmesini isteyen bazı taraftarları hatırlıyor musunuz?

Takımın playoff koşusu boyunca elit bir seviyede oynamanın bedeli düşüyor. Canadiens kalecisi, sezonu 13-9’luk bir rekor, ortalama karşısında 2.28 gol ve son sezonda .924 kurtarış yüzdesi ile tamamladı.

Kraken seçme seçeneğine sahip olacak Jake Allen. Yedek kaleci normal sezonda çıktığı 29 maçın 11’ini kazanarak ortalamaya karşı 2,68 gol ve 0,907 tasarruf yüzdesini korudu. Allen playofflarda hiç maça çıkmadı, ancak sezona başladığında takımına kazanma şansı verdi.

“Neyin tehlikede olduğunu anlıyorum. Buraya Montreal Canadiens ile oynamak için imzaladım ve şu anda buradayım. Bir şey değişmediği sürece, bu benim bir numaralı hedefim. Geldiğinde o köprüyü geçeceğiz, ancak bunun normal bir yıl olmadığını anlıyorum,” dedi Allen, genişleme taslağı hakkında soru sorulduğunda.

Sezon başlamadan önce Allen, maaş sınırına karşı 2.875 milyon dolarlık iki yıllık bir uzatma imzaladı. Seattle, iyi bir yedek kaleci için şapkayı çekici bulabilir.

“Kararlar verilmeli ve ne olacağını göreceğiz. Montreal Canadiens için oynamayı umuyorum ve bu yüzden iki yıllık uzatmamı imzaladım. Ayrıca işin bir ticari tarafı olduğunu da anlıyorum. Bu işte kontrolünüz dışında olan şeyler oluyor ve nereye gideceğini göreceğiz,” diye ekledi Allen.

Korumalı: Carey Fiyatı

Korumasız: Jake Allen, Michael McNiven, Charlie Lindgren (UFA)

Muaf: Cayden Primeau

savunma adamları

Post sezonunda, dominique ducharme iş yükünü taşımak için dört savunmacıya büyük ölçüde güveniyordu. Kuruluşun bunlardan birini taslağa maruz bırakması gerekecektir.

Varsayılan olarak, Jeff Petry sözleşmesindeki hareketsizlik maddesi nedeniyle korunmaktadır. Shea Weber koruma listesinde yer almak için bir kilittir. Weber soyunma odasında lider ve kadrodaki genç oyuncular için harika bir rol modeli.

Zor karar, koruma listesindeki son noktayı belirlemek olacaktır. Ben Chiarot ve Joel Edmundson. Her iki savunma oyuncusu da playofflarda önemli bir rol oynadı.

READ  Waite, Burke, Power Play, Uzatma | Habs Not Defteri

Chiarot, normal sezona göre 3:28’lik bir artışla playofflarda 25:15 ile buz zamanında takımı yönetti. Öncelikle Weber ile beşe beşte ve ilk penaltı vuruşunda eşleştirildi. Parite sürekli olarak üst forvetlerle karşı karşıya geldi.

Edmundson, normal sezona göre 3:20’lik bir artışla sezon sonrası buz süresinin 23:23’ünü ortalama tuttu. Edmundson, beşe beşte Petry ile eşleştirildi ve ikinci penaltı öldürme birimindeydi. Normal sezonda artı-28 ile takımı yönetti.

Kanadalıların Edmundson’ın adını koruma listesine üç nedenden dolayı gireceğine inanıyorum. Birincisi, Edmundson’un üç yılı kaldı, Chiarot ise sözleşmesinin son yılına giriyor. İkincisi, Edmundson, Chiarot’tan iki yaş daha genç. Sonunda Edmundson, Bergevin’in defans oyuncusuyla sözleşme imzalarken baktığı bir özellik olan Stanley Kupası’nı kazandı.

Korumalı: Shea Weber, Jeff Petry, Joel Edmundson

Korumasız: Ben Chiarot, Brett Kulak, Erik Gustafsson (UFA), Jon Merrill (UFA), Cale Fleury, Xavier Ouellet, Gustav Olofsson

Muaf: Alexander Romanov, Josh Brook, Kaiden Guhle, Gianni Fairbrother, Mattias Norlinder, Corey Schueneman

Forvet

Forvet grubu için karar savunmaya göre daha basittir. Brendan Gallagher sözleşmesinde hareket etmeme maddesi ile birlikte Josh Anderson, Tyler Toffoli, ve Jesperi Kotkaniemi koruma listesine zaten yazdırılmıştır.

Phillip Danault, Jonathan Drouin, Paul Byron, Artturi Lehkonen, Jake Evans kalan üç yer için kısa listemde. Lehkonen ve Evans, Danault, Drouin veya Byron’dan biri yedinci korunan forvet olarak yer almak üzere iki sıra almak için tercihlerim.

Sonuçta, temas durumundan bağımsız olarak Danault’un korunacağını düşünüyorum. Seattle, korumasız sınırsız serbest oyuncularla (UFA) pazarlık yapmak için 18-21 Temmuz arasında özel bir pencereye sahip olacak. Danault Pazar gününe kadar Montreal ile anlaşma yapmazsa, onu korumak her iki tarafa da müzakere için ek bir hafta verecek. Sportsnet’ten Elliotte Friedman’a göre, geçen sonbaharda müzakereler sırasında iki taraf arasında yılda 500.000$-750.000$’lık bir boşluk vardı.

Drouin’in yokluğu ve olası geri dönüşü hakkında çok az haber var. En son güncelleme Bergevin tarafından sağlandı ve Drouin’in çok daha iyi durumda olduğunu ancak durumun hassas olmaya devam ettiğini bildirdi.

READ  Bergevin Kararını Savundu, Dvorak Heyecanlı | HABS BAŞLIKLARI

Byron’ın 3.4 milyon dolarlık bir sınır vuruşu taşıyan kontratında iki sezon kaldı. Byron’ın hızı var, penaltı vuruşunda oynuyor ve iyi bir lider. Bunlar bir kadroda olması gereken harika nitelikler, ancak sözleşmenin değerine göre üretim yaptığını düşünmüyorum.

Korumalı: Phillip Danault, Josh Anderson, Tyler Toffoli, Brendan Gallagher, Artturi Lehkonen, Jesperi Kotkaniemi, Jake Evans

Korumasız UFA’lar: Tomas Tatar, Joel Armia, Eric Staal, Michael Frolik, Corey Perry, Jordan Weal, Charles Hudon

Korumasız: Jonathan Drouin, Paul Byron, Michael Pezzetta, Joseph Blandisi, Laurent Dauphin, Lukas Vejdemo, Brandon Baddock

Muaf: Nick Suzuki, Cole Caufield, Ryan Poehling, Jesse Ylonen, Cameron Hills, Arsen Khisamutdinov, Joel Teasdale, Alex Belzile, Jake Lucchini, Jan Mysak, Rafael Harvey-Pinard

Seçilen Oyuncu

Kanadalıların yedi forvet, üç defans ve bir kaleciden oluşan format yerine sekiz patenci ve bir kaleciyi korumalarının tek faydası var. Bu, Montreal’in forvet grubundan önemli bir oyuncuyu kaybetme pahasına ilk dört savunma birimini sağlam tutmasına izin verecekti.

Habs Öngörülen Koruma Listesi

Kraken’in Canadiens’ten seçeceği oyuncuyu tahmin etmek zor. Takımlar, belirli bir oyuncuyu seçmeye veya kaçınmaya ikna etmek için Seattle ile yan anlaşmalar yapabilir. Tahmin etmem gerekirse, Allen ve Chiarot arasında olmasını beklerim.

Ulusal Hokey Ligi’nin koruma listelerini 18 Temmuz’da yayınlaması bekleniyor. Seattle’ın seçimleri 21 Temmuz’da saat 20:00’de açıklanacak. ET. Sportsnet ve ESPN’de.

Kanadalılar Bağlantı podcast

Canadiens Connection’ın bu haftaki bölümünde güncel Habs konuları tartışıldı. Dinleyin, paylaşın ve abone olun!

Kıdemli Yazar Chris G.
Tüm Habs Hokey Dergisi
Copyright © 2021 Roket Sporları

===

Yorumlarınızı aşağıya bırakın. Hepinizle etkileşim kurmak için sabırsızlanıyorum. Bana Twitter’dan Ulaşabilirsiniz @ChrisHabs360 veya e-posta ile [email protected]