Nis
23
2021
0

FFT, Paire’nin Antics’inden Bıkmış, Onu Olimpiyatların Dışında Tutuyor

Richard Pagliaro tarafından

Konuşma ucuz, ama Benoit Çiftleri profesyonel devrenin durumuna ilişkin kronik şikayetlerin pahalı olduğu kanıtlanmıştır.

Fransız Tenis Federasyonu bugün, sahadaki ilgisiz tavrı nedeniyle Paire’i bu yaz yapılacak Tokyo Olimpiyat Oyunlarının dışında bıraktığını duyurdu. FFT, kararının Ulusal Teknik Direktör Nicolas Escudé ve Fransız Davis Kupası kaptanı Sébastien Grosjean ile istişare içinde alındığını söyledi.

Daha: Toni Nadal Connection üzerine Auger-Aliassime

“Sporumuz ve Fransa için sorumluluk sahibi olarak, DTN’nin teklifi üzerine ve Sébastien Grosjean ile istişare içinde, Comex, Benoît Paire’i bu yaz Tokyo’da FFT ve Fransa’yı temsil edecek oyuncular listesinden çıkarmaya karar verdi, “FFT başkanı Gilles Moretton yaptığı açıklamada. “Yılın başından bu yana son derece uygunsuz davranışı, tenis gibi sporun değerlerini ciddi şekilde baltalıyor ve Olimpiyat ruhuyla tamamen uyumsuz.

“Tekrar ediyorum, sporumuzun değerlerine saygı duymak her oyuncunun ve her üst düzey oyuncunun görevidir ve özellikle ülkemizin gençleri açısından saha içinde ve dışında örnek olmak onlara bağlıdır.

“Benoît Paire, FFT Comex’in DTN Nicolas Escudé’nin önerisi ve Fransız Davis Kupası takımının kaptanı Sébastien Grosjean ile istişare ederek son derece uygunsuz davranışlarının tekrarlanması göz önüne alındığında, olası bir oyuncuyu eleme kararı aldı. Tokyo’daki bir sonraki Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarında seçim. “

Bir pandeminin ortasındaki profesyonel turdaki hayat, Paire çılgınlarını sürüklüyor.

Samimi bir Instagram gönderisinde Benoit, “sözde ATP pistini” “üzücü, sıkıcı ve gülünç” olarak nitelendirdi ve steril stadyumlarda büyük ölçüde taraftar olmadan yarışmanın onun oynama zevkini tükettiğini öne sürdü.

Benoit bir Instagram gönderisinde “Üzücü, sıkıcı ve gülünç hale gelen ATP devresinden bahsedeceğim” diye yazdı. “Ne kadar şanslı olduğunun farkında olmadığını söyleyeceğini biliyorum, ama kapalı stadyumlarda atmosfer olmadan oynamak, bu yüzden tenis oynamıyorum”

Paire, geçen ay Buenos Aires’te havaya uçtu.

Kötü bir karar olduğunu hissettiği şeyden öfkelenen Paire, sandalye hakemiyle tartıştığı bir top işaretine tükürdü, bir kod ihlali yaptı ve ardından öfkeyle çarptı. Fransız oyuncu kasıtlı olarak çok yavaş bir ikinci servisi kaçıran maç puanını kaçırdı ve katılımdaki sınırlı taraftarlardan biraz alay konusu oldu.

Ardından gelen tartışmaya yanıt olarak Paire, kariyer rekorunu ve 8,5 milyon dolarlık kariyer kazancını gösteren bir tweet yayınladı.

Fotoğraf kredisi: Mark Peterson / Corleve

READ  BNP Paribas Açık 4-17 Ekim Tarihlerini Belirledi, Asya Salıncak İptallerle Vurdu