Tem
06
2023
0

Federer’in Nadal Dileği

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 6 Haziran 2023 Perşembe

Roger Federer Ve rafael nadal İsviçreli süper yıldızın geçtiğimiz Eylül ayında Laver Cup’ta oynadığı son maçta çiftler için omuz omuza mücadele etti.

İkonik şampiyonlar, Federer’in Londra’daki O2’deki vedasında kucaklaştı ve gözyaşlarını paylaştı.

Daha fazla: Ash Barty Doğum Yapıyor!

41 yaşındaki Federer’in Nadal için basit bir dileği var: Kendi istediği gibi yola çıkmak.


CNN’e konuşan Federer, “Ne kadar şanslı olduğumuzu biliyoruz ve bence Rafa Nadal da bunu biliyor” dedi. “Şimdi onun zor bir dönemden geçtiğini görüyorum, ben de bu dönemden geçtim ve umarım Rafa kariyerini istediği gibi bitirebilir ve biraz oynamaya devam edebilir.

“Umarım benim gibi sadece çiftlerde oynadığını görmeyiz, ama bundan daha fazlası ve bence bu olacak.”

37 yaşındaki Nadal, iyileşme sürecini sürdürüyor. geçen ay geçirdiği sol kalça ameliyatı.

Yaklaşık beş aylık bir iyileşme ile karşı karşıya olan Nadal, 2024’te bir veda sezonu oynamayı hedeflediğini ve kariyer saatinin ilerlediğini bildiğini açıkladı.

Geçen sonbaharda Torino’da Nadal alaycı bir gülümsemeyle “Gelecekte ne olabileceğini bilmiyorum. Herkesin bildiği gibi yaşlanıyorum” demişti. “Her yerde olmak istesem bile, yapamam, yapamam.”

Avrupa Takımı yedek kulübesinde Federer ile yan yana oturup içten bir kucaklama ve güzel bir ağlama paylaştığından beri, Nadal’ın kendi çıkış stratejisini düşünmek için bolca zamanı oldu.

Geçen sonbaharda Nadal, İspanya’yı bir Davis Kupası beraberliğinde daha temsil etmek istediğini ima etti.

READ  Federer, En İyi Wimbledon Yarışmacılarını Açıkladı

Uluslararası takım rekabetine olan bağlılığından bahseden Nadal, “bu güzel yarışmadan veda etmeyi çok seveceğini” paylaştı.

Torino’da basına açıklamalarda bulunan Nadal, “Bakalım bir gün Davis Kupası’nda tekrar oynayabilecek miyim. Bundan emin değilim.” “Tabii ki aklımda [I] oynayan bu güzel yarışmadan veda etmek isterim. Gelecekte neler olabileceğini görelim.”

Fotoğraf kredisi: Laver Kupası