Tem
08
2021
0

Eng vs Ind Kadınlar – 1. T20I – Harmanpreet Kaur

Haberler

Bununla birlikte, İngiltere’ye karşı T20I’ler sırasında koşuların arasına geri döneceğinden emin.

Harmanpreet Kaur, Mart ayında geçirdiği kasık yaralanmasının beklenenden uzun süren iyileşmesinin ardından o ayın sonlarında Covid-19’a yakalanmasının, Hindistan’ın devam eden İngiltere turuna giden hazırlıklarını etkilediğini itiraf etti. Bunun da, turdaki sopayla zayıf yamasında bir rol oynadığını söyledi.

Kaur, geçen ay Bristol’de yapılan tek seferlik Testte 4 ve 8 puan aldı ve ardından ODI serisinde 1, 19 ve 16 puan aldı.

Northampton’daki ilk T20I öncesinde Kaur, “Her gün antrenman yapmayı ve her gün çok çalışmayı seven biriyim. Covid ve yaralanmalar nedeniyle hazırlanmak için fazla zamanım olmadı.” dedi. “Bu bir mazeret değil çünkü ben sahada hazırlanmak için biraz zaman alan biriyim çünkü uluslararası düzeyde öylece gelip kolayca bir şeyler alamazsınız.

“Bu seviyede ihtiyaç duyduğunuz zihniyeti ve yaklaşımı geliştirmek kolay değil. Ancak beş vuruştan sonra [on this tour], Nasıl ve hangi alanlarda gelişmem gerektiğini anladım. T20I serisinde kesinlikle benim açımdan farklı bir yaklaşım göreceksiniz.”

Kaur, 17 Mart’ta Güney Afrika’ya karşı oynadığı beşinci ve son ODI sırasında kasık sakatlığı yaşadı ve ardından gelen üç maçlık T20I serisini kaçırdı ve onun yokluğunda Smriti Mandhana liderliği ele geçirdi. O sırada BCCI’dan Kaur’un yaralanmasının niteliği veya ciddiyeti hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

“Oyun sırasında [fifth ODI] Sağ tarafımda kasıklarımda dördüncü derece bir yaralanma taşıdığım için sol tarafımdan bir kasık yaralanması almıştım,” dedi Kaur, yaralanmanın özellikleri ve daha sonra yapılan rehabilitasyon hakkında sorulduğunda, “Verilen ODI’ler daha uzundur. [than T20Is] ve rehabilitasyondan sonra… Yine daha önce de söylediğim gibi, uluslararası atamalardan önce aldığımız antrenman maçlarını Covid nedeniyle alamıyoruz. Yani doğrudan gidiyor ve oynuyor [in the main matches] ve kendinizi test etmek doğru bir şey değil.

READ  DC - SRH, IPL 2021 - David Warner