Tem
20
2021
0

Djokovic Tokyo’daki Golden Quest’ten Emin

Vatanseverlik teşvik etti Novak Djokovic Bu haftaki Tokyo Olimpiyat Oyunlarını oynamak için.

Dünyanın 1 Numarası, Tokyo’ya gidip gitmeyeceği konusunda derin bir araştırma yaptıktan sonra, dört Grand Slam tacını ve Olimpiyat altın madalyasını kazanan Altın Grand Slam’i tamamlama arayışına devam edecek.

Daha: Olimpik Tenis Ruhu Gelişiyor

2008’de Pekin’de bronz madalya kazanan Djokovic, Tokyo Oyunlarının katı Coronavirüs protokolü konusunda aşırı hevesli olmasa da, Sırbistan’ı Tokyo’da temsil etmekten duyduğu gururun nihayetinde oynamaya karar verdiğini söyledi.

Reuters tarafından yayınlanan yorumlarda Karadağ’ın MINA haberine verdiği demeçte Djokoviç, “Sırbistan’a karşı olan hislerime ve vatanseverliğe bağlıydı,” dedi.

“Taraftar olmadan oynamaktan veya Japonya’da yürürlükte olan çeşitli Coronavirüs kısıtlamalarından çok memnun değilim, ancak ülkenizi Olimpiyatlarda temsil etmek vazgeçilmezdir.”

Djokoviç, Hırvat Olimpiyatçı Blanka Vlasiç ile yaptığı konuşmanın kararına ilham verdiğini söyledi.

Djokovic, “Birkaç gün önce Blanka Vlasiç ile karşılaştım ve o, insanların sadece madalyaları kimin kazandığını hatırlayacağını, koşulların nasıl olduğunu veya taraftar olup olmadığını değil, hatırlayacağını söyledi.” dedi. “Sözleri içimde kaldı ve olimpiyatlara katılmaya karar verdiğim için çok mutluyum.

“En iyi tenisimi oynamak için ilham alıyorum ve bu sezon şu ana kadar muazzam bir koşudan sonra altın madalyayı kazanabileceğime güveniyorum.”

Tenis Ekspresi

20 kez Grand Slam şampiyonu, altın madalya kazanarak kariyerini Golden Slam tamamlayabilir. Djokovic bunu yaparsa, kariyerinde Altın Grand Slam’i kazanan beşinci oyuncu olarak Rafael Nadal, Andre Agassi, Steffi Graf ve Serena Williams’a katılacak. Djokovic, Altın Grand Slam takvimini yakalamak için tarihteki ikinci şampiyon olarak Graf’a katılmayı teklif ediyor.

Fotoğraf kredisi: Mark Metcalfe/Getty Images/ATP Cup Facebook

READ  İtalyanca, Barselona'da Sözlü Taciz Nedeniyle Paket Gönderildi