May
07
2022
0

Daniel Levy’ye 10 milyon sterlinlik büyük bir tazminata mal olacak Tottenham kadrolu halefi

Antonio Conte’nin bu yaz Tottenham’dan ayrılacağına dair korkular artıyor.

İtalyan, Kasım ayında Nuno Espirito Santo’dan devraldığından beri büyük bir etki yarattı. Büyük bir hafta maç öncesinde ilk dörtte bitirmek için Spurs’ü sıkı bir şekilde karışıma ekledi. Birincisi, Cumartesi gecesi Liverpool ile Anfield’da, Perşembe günü Arsenal’i ağırlamadan önce, belirleyici bir oyun olabilecek bir çatışma.

Ancak Conte, elleri arkadan bağlı olarak çalıştığını sık sık vurguladı. Tottenham’da devraldığı kadronun ihtiyaç duyduğu derinliğe sahip olmadığını düşünüyor. Ayrıca, sezon sonunda çekip gidebileceği yönünde güçlü fısıltılar var.

Conte, çekip gidebileceği spekülasyonları hafifletmek için çok az şey yaptı. Bu korkular, Burnley’deki şok kaybın ardından Şubat ayında zirveye ulaştı.

İtalyan’ın sözleşmesi gelecek sezonun sonunda sona eriyor, ancak bu sezonun ötesinde Spurs’e alenen taahhüt etme şansını sürekli olarak reddetti.

Bunun çoğu nereye bağlı olacak Tottenham Bu sezonu ve yaz döneminde kendisine verilen fonları bitirir.

Liverpool maçından önce konuşan Conte, Spurs’ü zirveye çıkarmak için gerekenleri açtı.

Conte, “Bu farkı azaltmak için çok para harcamanız gerekiyor çünkü önemli oyuncuları satın almanız gerekiyor” dedi. “Bunu bilmelisiniz, yoksa bu açığı kapatamazsınız ve her zaman bir mucize umarsınız.”

Zıt numara Klopp, geçtiğimiz günlerde Liverpool’daki anlaşmasını 2026’ya kadar uzattı.

Davayı takip edip edemeyeceği sorulduğunda, Conte yine taahhütte bulunmadı.

Her şeyden önce, kulübün arzusuna bağlı” dedi. “Liverpool yedi yıl önce Jurgen’i göreve getirdiğinde, önemli bir şey inşa etmek istediler.

“Önemli bir şey yaratmak istiyorsanız zamana ve sabra ihtiyacınız var. Özellikle üst sıraların arkasından başlayan bir ekiple çalışmaya başlarsanız. Bu kolay değil.

Antonio Conte, Spurs’ün ilerlemesinde

“Bu yedi ayda kulüpte gerçekten iyi bir iş çıkardık. Ocak ayında ise takımın kalitesini artırmak için iki iyi oyuncuyla anlaşma imzaladı.

READ  Man Utd, Yusuf Demir'in peşinde Barselona'ya en büyük tehditler arasında

“İyi bir iş çıkardık ama kesinlikle zamana ihtiyacın var. Liverpool açık bir örnek. Klopp’un Şampiyonlar Ligi’ne katılma yolunun başlangıcında mücadele ettiler. Belki de kazanmaya başlamadan önce dört yıla ihtiyaçları vardı.

“İngiltere’de daha zor çünkü şu anda dört takımın kötü bir sezon geçirmedikleri takdirde Premier Lig, Carabao Kupası, FA Kupası ve Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi için mücadele ettiğini görüyorsunuz.

“İngiliz ekipleri hala her yerde mevcut [European] yarışma: Şampiyonlar, Avrupa ve Konferans.

“Carabao Kupası’nın finali Chelsea ve Liverpool arasındaydı, şimdi FA Cup’ta, Chelsea ve Liverpool. Premier Lig, Liverpool ve Manchester City arasındaki bir mücadeledir.

“Basit değil çünkü önünüzde bir usta var. Zamana ihtiyacın var, büyük bir yatırıma ihtiyacın var. Rekabetçi olmak ve bu açığı kapatmaya çalışmak istiyorsanız çok para harcamanız gerekiyor. Aksi takdirde ortada kalmayı kabul etmek zorunda kalırsınız.”

Spurs’ün Graham Potter acil durum planı var

Antonio Conte için geleceğin kesin olmaktan uzak olduğu düşünüldüğünde, Günlük Telgraf İtalyan oyuncunun ayrılması durumunda Spurs’ün Graham Potter’ı sıraya koyduğunu iddia ediyor.

Brighton patronu geçen yaz Spurs boşluğu için adaylar arasında Jose Mourinho’ya kalıcı bir halef arıyorlardı.

Ancak sonunda Espirito Santo’yu seçtiler; bu hareket sonuçta kötü bir seçim olduğunu kanıtlıyor.

Ancak Potter, Daniel Levy’nin düşüncesinden hiçbir zaman uzaklaşmadı ve Tottenham başkanının dikkatini çekmeye devam ediyor.

Şimdi Telgraf Conte’nin bu yaz istifa etmesi durumunda ilk tercihleri ​​olduğunu iddia ediyor.

Brighton’daki sözleşmesi 2025’e kadar sürecek ve onu Martılar’dan uzaklaştırmak için 10 milyon sterlinlik bir ücret gerekecek.

Ancak gazete, bunun Levy’nin ödemeye hazır olduğu bir ücret olduğunu iddia ediyor, Potter ile Tottenham’ın acil durum planı Conte yürümeli.

Dürüst olmak gerekirse, muhtemelen geçen yaz Nuno Espirito Santo yerine gitmeleri gereken adamdı.

READ  Rice İngiltere'yi ortaya çıkarır, Prem yıldızı ona 'geri adım attırır' ve düşündürür

Potter, sınırlı fonlara rağmen Brighton’ı küme düşme tehlikesinden uzak tutmakta harika bir iş çıkardı.

Ancak onlarınki gibi bir takımı alabilecek kadar var ve fırsat ortaya çıkarsa Spurs’ü yönetme şansını kesinlikle geri çevirmezdi.

Bu sırada, Cumartesi gecesi ağız sulandıran hesaplaşmada Tottenham’ın Liverpool’a karşı nasıl sıraya girmesini bekliyoruz.