Kas
24
2022
0

Cilic Epic’i Kazandı, Hırvatistan’ın DC Yarı Final Noktasını Kesinleştirdi

Alberto Amalfi tarafından | 23 Kasım 2022 Çarşamba

Hırvat renklerini giymek, derin bir meydan okumaya ilham veriyor Marin Cilic.

Daha: Nick Bollettieri’ye Saygı

Bugün cesur bir Cilic, İspanya’nın heyecan verici bir geri dönüş fethi ile Hırvatistan’ın altıncı Davis Kupası yarı finalindeki yerini perçinledi. Pablo Carreno Busta.

Cilic, Hırvatistan’ın İspanya’nın Malaga kentinde ev sahibi İspanya’yı 2-0 yendiği üç saatlik 13 dakikalık gerilimde Pablo Carreno Busta’yı 5-7, 6-3, 7-6 (5) geride bıraktı.

Üçüncü Davis Kupası şampiyonluğu için aday olan Hırvatistan, Cuma günkü yarı finalde Avustralya ile karşılaşacak.

Avustralya, Salı günkü çeyrek finalde Hollanda’yı 2-0 mağlup etti.

kendinden emin Borna Koriç Hırvatistan’ı 6-4, 7-6 (4) galibiyetle 1-0 öne geçiren mahkumiyetle hizmet etti Roberto Bautista Agut. Coric’in zaferi, Cilic’in ilham dolu geri dönüşüne zemin hazırladı. Coric, çifte hata yapmamasına rağmen 12 as attı ve Bautista Agut’u yenerek servis düşürmedi.

Coric, “Çok çok iyi hizmet ettiğimi düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse, muhtemelen Cincinnati’den beri bu kadar iyi hizmet vermediğimi düşündüm.” “Açıkçası böyle oynamak çok daha kolay. O servis atarken servis oyunlarında daha fazla rahatlayabiliyorum çünkü büyük olasılıkla servisimi tutacağımı biliyorum. Yani bu bir fark yarattı.

“Genel olarak çok akıllı oynadığımı düşünüyorum. Saldırmam gerektiğinde atak yaptım. Savunma yapmam gerektiğinde defans yaptım. Ayrıca ritmi de karıştırıyorum ki bu ona karşı çok önemli.” … Dürüst olmak gerekirse oyunumdan çok memnun kaldım.”

2014 ABD Açık şampiyonu Cilic, ev sahibi takıma karşı çılgın bir mücadele verdi. Cilic 20 as yaptı ama çifte hata yaptı, bazen ortada devasa bir as olan çifte hatayı takip etti.

Final setinde 5-6’lık sevgi-30’luk bir farkla karşılaşan Cilic, mağlubiyet eşiğinden iki puan uzaklaştı. Cilic sakinliğini korudu, eşitliği bozmak için tuttu ve ardından galibiyet için kırıcıda 1-4 geride kaldı.

READ  Yükselen Casper Ruud, Carlos Alcaraz ve diğer Genç Yeteneklere Dikkat Çekiyor

Cilic, “Açıkçası, her şeyi bir arada tutabilmek için kendi servis oyunlarımda biraz sorun yaşadım.” “Biliyorsunuz, oldukça fazla çift hata yapıyordum ve bu konuda oldukça fazla sorun yaşadım.

“Ama genel olarak, soğukkanlılığımı korudum. Kolay değildi. Bilirsiniz, 4-2, geri dönüş, 4-All, 5-4’e yükselme ve ardından 5-4’e geçmek de oldukça zordu. orada dur ve kendimi eşitlik bozmalara sok.

“Genel olarak, üçüncü setin bu sonunda kariyerimdeki birçok maçı özetledim, bu yüzden inanılmaz bir savaştı.”

Cilic ve Coric, ülkenin ikinci Davis Kupası’nı kazandığı 2018’den bu yana Hırvatistan için ilk kez sağlıklı tekler başlangıçlar oldu.

Tenis Ekspresi

Bir yıl önce, Cilic ve Borna Gojo, Hırvatistan 2021 finaline ulaşırken finalde Rusya’ya boyun eğerek ilk beşteydiler.

Bugün Hırvatistan, İspanya’nın karnındaki yırtıktan iyileşmekte olan dünya 1 numarası Carlos Alcaraz ve müsait olmadığını açıklayan ve şu anda Casper Ruud ile bir sergi turunda olan dünya 2 numarası Rafael Nadal’ın olmadığı bir ara verdi.

“Biliyorsunuz, çok daha farklı olurdu, çünkü bence ikisi de – bilirsiniz, Rafa tüm kariyeri boyunca takımın lideriydi ve bilirsiniz, kendi sonuçlarıyla ve Bu takım atmosferinden her zaman keyif aldım” dedi Cilic. “Ve bilirsin, tekler, çiftler oynuyor, en iyi değilse de, Davis Cup’ın gelmiş geçmiş oyuncularından biri, bu anlamda, bilirsin.

“Ve sonra Carlos’la harika bir sezon geçirdi. Paris-Bercy’de sakatlanması, Torino’da Masters’ta ve ardından evinde oynayamaması çok yazık. Bu yüzden her ikisi için de çok zor. Evet, ama önümüzdeki yıllarda İspanya Takımını bekleyen çok şey var, kesinlikle.”

Fotoğraf kredisi: Getty