Mar
14
2023
0

“Çılgın Seviye” – Amerikalılar, Oynamadığı Zaman Bile Temel Usta Djokovic’i Düşünüyor

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | 13 Mart 2023 Pazartesi

Novak Djokovic Covid 19 aşısı olmayanların 11 Mayıs’a kadar ülkeye girişini yasaklayan Amerikan düzenlemeleri nedeniyle Indian Wells’te oynayamadı.

Pazartesi günü Indian Wells’te bir muhabir, üst düzey Amerikalılara sordu. Taylor Fritzspordaki en iyi kaleci kimdi.

Hiç şüphe yok, diyor Dünya 5 Numara.

Temel olma sanatı söz konusu olduğunda, Fritz Dünya 1 Numaralı Djokovic’in gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu söylüyor…

Güney Kaliforniya yerlisi, “Novak dememek zor,” dedi. “Her iki tarafta da çok güçlü. Ayrıca o kadar hızlı ki onu incitmek, onu atlatmak çok zor. Eğer çok güvendeysen, o zaman seni bir nevi itip kakabilir ve aynı zamanda dikte edebilir.

“Başlangıçtan itibaren harika olan birçok adam var. Sadece güne bağlı olarak. Ama kesinlikle Novak demek zorundaymışım gibi hissediyorum.”

Farklı bir günde düzenlenen farklı bir basın toplantısında, 19. sıradaki Amerikalı Tommy Paul’e Avustralya Açık’ta Novak Djokovic ile karşılaşmanın nasıl bir his olduğu ve hangi dersleri çıkarabildiği soruldu.

Cevabı mı?

Yaptığı şey çılgınca.

Paul, “Kesinlikle oldukça çılgın bir seviye,” dedi. “Bence büyük maçlarda her durumu, her anı çok iyi idare ediyor. Demek istediğim, olmak istediğim yerde olmak istiyorsam, bunun çok daha iyi olmam gereken bir şey olduğunu biliyorum ve üzerinde çok çalıştığım bir şey – bence zihinsel olarak oyundaki en iyisi o. .

“En azından o maçlardaki farkı burada görüyorsunuz. Bence o maçtaki farkın çoğu buradaydı. ‘Ah, tek fark zihniyet miydi? Yoksa zihinsel oyunu daha mı iyiydi? Ama bu büyük. 7-5, 6-1, 6-1 gibi bir şeydi. Bence tamamen zihinseldi.”