Kas
23
2022
0

Casper Ruud, Djokovic ve Nadal’a Karşı Nasıl Yol Açabilir? Andy Roddick’in Alışı

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | 21 Kasım 2022 Pazartesi

izledikten sonra Casper Ruud ATP Finalleri’nde Pazar günkü şampiyonluk maçında, eski Dünya 1 Numaralı Novak Djokovic’e karşı geride kaldı Andy Roddick Ruud’u neyin daha tehlikeli bir oyuncu yapabileceği konusunda bazı düşünceleri vardı.

Tenis Ekspresi

Sezonu kariyerindeki en yüksek yıl sonu sıralamasında 3. sırada bitiren Ruud’un, İlk 3’e karşı 0-9’luk bir ömür boyu rekorunun sahibi olduğu göz önüne alındığında.

Hâlâ 250 seviyesinin üzerinde bir şampiyonluk kazanamayan Ruud, Djokovic ve Nadal’a karşı galibiyet almanın yollarını bulmak zorunda kalacak, en azından yakın vadede, çünkü her iki oyuncuya da benzemiyor. herhangi bir zeminden vazgeçmeye istekli (2022’de sunulan dört büyük şampiyonluktan üçünü kazandılar ve bu, Djokovic’in dörtten ikisini kaçırmasıyla oldu).

Roddick, Norveçli oyuncunun Nadal ve Djokovic’e karşı daha iyi bir etki yaratma şansına sahip olması için oyun kitabını değiştirmesi gerektiğini söylüyor.

Roddick Tennis Channel’da, “Eğer biraz abartıyorsak, bu biraz garip çünkü belli bir seviyeye geldiğinizde güçlü yönleriniz neredeyse zayıf yönleriniz haline geliyor ve ne demek istediğimi açıklayacağım,” dedi. “İkinci serviste çok geri gidiyor, yüzde 98’e karşı geri dönüyor. [the ATP] harika bir oyun ve maçları kazanmak ve sahanın o tarafına hükmetmek için onu doğru konuma getiren oyun. Ama Rafa gibi birine karşı, Rafa erkeklerin geri dönmesinden hoşlanıyor, bu ona biraz daha zaman kazandırıyor. Novak gibi birine karşı geri dönmek pek işe yaramıyor çünkü o ilk topu sağlamlaştırmakta çok iyi.

“Yani, sadece durumsal eşleşmeler için, belki ikinci servis dönüşlerinde ayağa kalkmak için çalışmak arasında iğneye iplik geçirmeye çalışabilirse, bu kadar sürer. Konfor bölgesinin dışında oynamanın bir yolunu bulması ve iyi oynaması gerekecek.”


Roddick, Ruud’un ne kadar gelişme kaydettiğini, özellikle de bir zamanlar bir engel olan ama artık çok sağlam ve ayırt etmesi zor olan backhand kanadında gösterdiğine hızlıca işaret etti. Ayrıca, Ruud’un tutarlılık ve sert kortlarda, beklentileri açık ara aştığı bariz gelişmelerini de övdü.

READ  Raducanu Evian ile anlaştı

“Rahatlık alanı içindeki gelişme açısından, adam bu yıl 10 üzerinden 10 oldu” dedi. “İnanılmaz ilerleme, özellikle de iyi yaptığı şeyle doğal olarak ona pek bir anlam ifade etmemesi gereken yüzeylerde.”

Roddick, Ruud’un backhand kanattan topa daha fazla “özgürlükle” vurduğunu söylüyor.

“Salıncak yolu çok daha özgür hissettiriyor” dedi. “Baştan sona, artık o tarafta boşa giden bir hareket yokmuş gibi hissettiriyor.”

Ve gazetecilere kendi zihninde “gereğinden fazla başardığını” hissettiğini söyleyen Ruud’un duygularını yineledi.

Roddick, “Casper Ruud’un ileriye ve yukarıya doğru sahne donanımı – iki yıl önce ondan göreceğimi tahmin ettiğimden daha fazla gelişme, özellikle daha hızlı yüzeylerde, aferin,” diye bitirdi Roddick.