Tem
21
2021
0

Bunlar Neden Şimdiye Kadarki En Önemli Olimpiyatlar?

Pandeminin en karanlık günlerinde, içinde bir olimpiyat umut meşalesi yandı. Andy Murray.

Umut, sağlık ve birlik Murray’in bu haftaki Tokyo Olimpiyatlarının şimdiye kadarki en önemli Olimpiyat Oyunları olduğunu iddia etmesinin sebepleri arasında.

Daha: Tokyo Olimpiyatları Bir Ömür Boyu Fırsat

Murray, sporun dünyayı bağlayabilen bağ dokusu ve Coronavirüs pandemisinin ölümü ve acısı sonrasında bizi birleştirebilecek bir şifa kaynağı olduğunu yazıyor. Olympics.org için sütun.

Murray, “Spora en üst düzeyde maruz kalma, ölçmeye başlayamayacağımız faydalar getiriyor” diye yazıyor. “Ruh sağlığını destekliyor. Fiziksel aktivitenin artmasını teşvik ediyor. Bizi diğer kültürlere ve halklara maruz bırakıyor. Bizi bir araya getiriyor.

“Spor sadece temel bir insan hakkı değildir – toplumumuzu iyileştirmek ve güçlendirmek için en etkili araçlardan biridir.”

Olimpik Tenis kura töreni 22 Temmuz’da yerel saatle 11:00’de Ariake Tennis Park’ta yapılacak.

Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler ve çift bayanlarda ilk tur 24-25 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Karışık çiftler yarışması 28 Temmuz’da başlıyor.

Destekleyici taraftarların önünde oynayan Murray, Wimbledon’da düzenlenen 2012 Londra Olimpiyatları’nda tekler altın madalyasını almak için art arda dünyanın 2 No’lu Novak Djokovic ve dünyanın 1 No’lu Roger Federer’i süpürdü. Dört yıl sonra Murray, yarı finalde Kei Nishikori’yi ve Rio Olimpiyatları’nda altın madalya maçında Juan Martin del Potro’yu yenerek Olimpiyat altın madalyasını başarıyla savunan ilk oyuncu olarak tarihe geçti.

Murray, Olimpik rekabet ruhunun birleştirici bir küresel güç olduğunu ve en zorlu zamanlarda daha da güçlü olduğunu iddia ediyor.

Murray, “Zor zamanlarda spor sadece gerekli değil, hayatidir” dedi. “Mükemmellik, saygı ve dostluk ve günlük hayatta küçük kazanımlara olduğu kadar büyüklere de değer vermek son 18 ayda hiç olmadığı kadar önemli hale geldi.

READ  2011 Kil ile Kazanabileceğimi Fark Etmeme Yardımcı Oldu

Karantinanın en karanlık günlerinde, evde yapılan antrenmanlar, çatılarda oynanan tenis oyunları ve hatta bahçede yapılan yürüyüşler hepimize bir umut ve birçokları için yeni bir bakış açısı kazandırdı.

“Oyunlara dahil olan herkesin güvenliğini sağlamak için inanılmaz miktarda çalışma yapıldı. Tokyo’da oynamak harika olacak ve kendi deneyimlerim, Oyunların hiç bu kadar alakalı olmadığını düşünmemin nedeni.”

Murray Murray’i oku tam sütun burada.