Mar
04
2021
0

Ben Roethlisberger sözleşme detayları: Steelers QB, Pittsburgh kap alanından tasarruf etmek için maaş kesintisi yapıyor

“Big Ben” küçük bir maaş kesintisi alıyor.

Perşembe günü Steelers, oyun kurucu Ben Roethlisberger’i 2021 için yeni bir sözleşme imzaladıklarını, Roethlisberger’in sözleşmesinde kalan parayı etkili bir şekilde yeniden yapılandırdıklarını ve iki tarafın sözleşme tartışmalarında birbirlerinin etrafında dans ettiği aylar süren yolculuğuna son verdiklerini duyurdu.

Roethlisberger yaptığı açıklamada, “Pittsburgh Steeler olmak ve bu organizasyon için her şeyimi vermek benim için en büyük onurdur” dedi. “Kariyerimin bu aşamasında olduğum için minnettarım ve sözleşmemi, başarımız için çok önemli olan diğer oyunculara hitap etme konusunda takıma en iyi şekilde yardımcı olacak şekilde düzenlemekten çok mutluyum. Bu oyunu ve rekabet etmeyi seviyorum ve bu takıma ve istendiğinde teslim etme yeteneğime inanıyorum. Her şey harika bir hazırlıkla başlıyor ve gitmeye hazırım. “

Offseasonun başlarında Steelers üst düzey yöneticileri, Roethlisberger’i 2021 sezonunda yapması planlanan 40 milyon dolarlık üst sınırından daha düşük bir rakamla ortalıkta tutmak isteyeceklerini belirtti.

Pittsburgh sınıra karşı ve birkaç önemli serbest ajan – geniş topa sahip JuJu Smith-Schuster ve defans oyuncusu Bud Dupree dahil – takımın yeniden yapılandırılmış oyun kurucu sözleşmesinin onlara verdiği bir kıpırdama odasına ihtiyacı vardı.

Steelers GM Kevin Colbert, “Ben’in hala yüksek bir seviyede oynayabileceğini ve bu takım için özel şeyler yapabileceğini biliyoruz,” dedi. “Hedefimiz aynı kalıyor – başka bir şampiyonluk için yarışacak bir kadro oluşturmak. Ben’in bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacak liderlerimizden biri olmasından mutluluk duyuyoruz. “

Roethlisberger’in yeni anlaşması şu şekilde ortaya çıkıyor:

DAHA: Steelers’ın gelecekte Roethlisberger’i değiştirmek için en iyi seçenekleri

READ  DeVonta Smith sahte taslak: Eagles, Lions, Alabama WR için en iyi 2021 NFL Taslağı arasında

Ben Roethlisberger sözleşme ayrıntıları

ESPN’den Adam Schefter, Roethlisberger’in sözleşmesinin son yılında (2021) 5 milyon dolarlık bir kesinti yapmayı kabul ettiğini ve nakit ödemesini 2022 sezonuna yaydığını bildirdi.

Bu hareket, Roethlisber’in 2021 sınırını 2021’de hesaba katması planlanan 41,2 milyon $ ‘dan 15 milyon $’ a düşürdü. Roethlisberger, başlangıçta 2021 sezonunun ardından ücretsiz bir ajan olmaya karar vermişti. Roethlisberger’in orijinal cap numarası, 2021’e giren ligdeki herhangi bir oyuncunun en yüksek rakamıdır.

NFL Network’ten Tom Pelissero, Roethlisberger’in parasının bir kısmının, ilk sezondan sonra bir çıkışla imza bonusuna dönüştürüldüğünü bildirdi.

Spotrac’a göre, Steelers’ın karşılaşması beklenen üst sınır hala 22 milyon $ ‘ın üzerinde, ancak Steelers hala kapak alanı açmada iyi bir performans sergiliyor.