Eyl
27
2022
0

Beck ve Richard Parlatıcı | Hab’lar Not Defteri

Jesse Ylonen, Owen Beck, Anthony Richard, Corey Schueneman (Fotoğraf TVA Sports tarafından)

ROKET SPOR MEDYA | LAVAL, QC. – Pazar günü, Canadiens, Bell Center’da yıllık Kırmızı-Beyaz takım içi hücumlarını gerçekleştirdi. Hücum, her karenin son beş dakikasında zamanın durduğu iki 30 dakikalık periyottan oluşuyordu. Öğleden sonra beş dakikalık 3’e 3 hokey ile sona erdi.

Bu vesileyle, geçen sezon NHL’de düzenli olarak giyinen dokuz oyuncu kadrodaydı.

İlk dönemde, Anthony Richard Red için iki kez gol attı ve Brendan Gallagher vurmak Cayden Primeau Beyaz’ı ilk devrenin ardından soyunma odasına 2-1 geride göndermek için bir parmak eklemi ile.

İkinci periyotta Kırmızı Takım maçın kontrolünü ele geçirdi ve Beyaz Takıma 4-1 üstünlük sağladı. Alex Yeşil, Joel Armia, Jared Davidson ve Xavier Simoneau gol atmak Riley Mercersüre Lucas Condotta ağa bağlandı Kevin Poulin.

Arber Xhekaj Kırmızı takımın 7-2’lik galibiyete yöneldiği üçüncü periyottaki tek golcü oldu. Richard (iki gol ve bir asist), Owen Beck (üç asist), Xhekaj ve Simoneau’nun her biri çok noktalı oyunlar oynadı.

Canadiens, New Jersey Devils’in Bell Center’ı ziyaret etmesiyle Pazartesi günü sezon öncesi programlarına başlıyor. Martin St.Louis hafta sonu, hücumda oynamayan oyuncuların çoğunun Devils ile karşılaşacağını söyledi.

READ  1993 Stanley Cup Efsaneleri: Şimdi Neredeler?

Test Hatları

Antrenman kampı, antrenörlerin hat kombinasyonlarını test etmesine ve başarısını sezona yansıtmasına olanak tanır. Pazar günü, iki potansiyel NHL kalibresi üçlüsü birbiriyle karşı karşıyaydı.

Birinci olarak, Hıristiyan Dvorak arasında bir çizgi ortaladı Evgeni Dadonov ve Brendan Gallagher. Üçü kampın başlangıcından beri birlikte sıraya girdiler.

“Son birkaç gündür hücumda iyiler. İyi enerji, rekabet eden akıllı oyuncular ve bence onlar bizim için çok iyi bir çizgi olabilir” dedi. Stephane Robidas Pazar günü söyledi.

Dadonov, yeni çizgi arkadaşları ve takımın sistemi hakkında bilgi ediniyor. Robidas forvet hakkında “O, istikrar getirebilecek akıllı bir oyuncu ve bence kadronun her yerinde oynayabilir” dedi.

İkincisi, üçlü jonathan drouin, Jake Evans ve Joel Armia kampın başından beri beraberiz. “Jake, iyi bir enerjiye ve iyi bir hıza sahip akıllı bir oyuncu. [Drouin] çok yetenekli bir oyuncu ve [Armia] sadece pakta oyun oynayabilen ve güçlü olabilen büyük bir adam. Şimdiye kadar iyiydiler,” diye değerlendirdi Robidas.

Robidas, hiçbir şeyin kesin olarak belirlenmediği konusunda ısrar etti, ancak koçluk ekibinin bu iki kombinasyonu değerlendirdiği açık görünüyor.

Savunma Savaşı

Eğitim kampındaki en büyük savaş savunmadadır. Kadroda tek yönlü bir NHL sözleşmesi bulunan sadece dört savunma oyuncusu ile genç savunmacılar için en az üç yer bırakıyor.

Joel EdmundsonNormal sezonun başlangıcına hazır değilse, yokluğu ek bir yer açar. Robidas bunu hissediyor David Savard, Mike Matheson ve Chris Wideman umutları desteklemek için iyi gazilerdir.

Antrenör kadrosunun, mevcut kadro yerlerini alacak genç savunmacı çekirdeğine karşı sabırlı olması gerekecek. “Hatalar olacak. Kolay bir maç değil, kolay bir lig değil. Sadece kendi oyununuzu oynamanız ve hata yapma konusunda çok fazla endişelenmemeniz gerekiyor,” dedi Robidas, istenen zihniyet hakkında.

READ  Senatörler @ Canadiens: Kulak, Primeau In | HABS ÖNİZLEME

Mavi çizgide bir yer için savaşan bireylerden biri Corey Schueneman. 27 yaşındaki oyuncu, NHL’deki ilk maçına çıktı ve oynadığı 24 maçta St. Louis ile iyi bir izlenim bıraktı.

Schueneman, geçen sezonki deneyiminin ardından kendine daha çok güveniyor ve bir yer için savaşmaya hazır. “Bu ligde savunma yapabilmelisiniz. Her gece karşılaştığın bir ton yetenek var. Onlara her gün savunmada iyi olduğunuzu gösterebilirseniz, bence bu harika bir başlangıç.”

Otto Leskinen profesyonel olarak deneyime sahip başka bir savunma oyuncusu ve potansiyel olarak bu sezonun bir noktasında NHL’de oynayabilir. “Gösterişli değil ama güvenilir. Finlandiya’da profesyonel olarak oynama tecrübesi var, bu kolay olmayan bir lig,” dedi Robidas 25 yaşındaki oyuncu hakkında.

Bergeron Kendine Güvenen

Trois-Rivieres Lions, 21 Ekim’de Maine Mariners’a ev sahipliği yaparak sezona başlıyor. ECHL’deki açılış sezonunda, Lions Newfoundland Growlers tarafından yedi maçta elenmeden önce bir playoff noktası elde etti.

Lions’ın şu anda, geri dönen birkaç oyuncu da dahil olmak üzere bir ECHL sözleşmesi imzalamış 14 oyuncusu var. “Geçen yıldan birkaç oyuncuyu geri getirmemizi seviyorum. Süreklilik, özellikle kültürümüzü geliştirmek için önemlidir. Eklediğimiz oyuncuların Trois-Rivieres’te istediğimiz oyuncuların tarzına tam olarak uyacağını düşünüyorum. Takım için kendilerini feda etmeye hazır eksiksiz oyuncular istiyoruz” dedi. Marc Andre Bergeron söz konusu.

Geçen sezonun en skorer üç oyuncusu, bu sezon Avrupa’da oynamak için sözleşme imzaladıkları için Lions’a geri dönmeyecekler. Bergeron, hücumda katkı sağlamak için Laval’dan oyunculara güveniyor. Rocket, iki yönlü bir AHL sözleşmesi imzalayan altı oyuncuya sahip.

“Roket ile gelişen harika bir ilişki ve John Sedgwick. Bütün yaz iletişim halindeydik. İkimiz de birbirimize ihtiyacımız olduğunu anlıyoruz,” diye ekledi Bergeron. “Yavaş yavaş, yeni yönetimle ilişki gelişiyor. Bu mükemmel. Herkes kendini büyük Canadiens ailesinin bir parçası hissediyor.”

Canadiens Connection podcast’ini dinleyin

2022-23 için Montreal Canadiens hakkında en acil on soruyu ele aldık ve Habs adayı ile özel bir röportaj ekledik Owen Beck.

İşte dizinin yeni bölümü Kanadalı Bağlantı dijital ses dosyası!

Aşağıdaki oynatıcıdan dinleyin, paylaşın ve abone olun!

Kıdemli Yazar Chris G.
Tüm Habs Hokey Dergisi
Copyright © 2022 Roket Sporları

===

Yorumlarınızı aşağıya bırakın. Hepinizle etkileşim kurmak için sabırsızlanıyorum. Bana Twitter’dan Ulaşabilirsiniz @ChrisHabs360 veya e-posta ile moc.l1664186496img@1664186496063sb1664186496ah.si1664186496rhc1664186496