Kas
24
2022
0

BBL haberleri – Fazalhaq Farooqi, BBL’de Sydney Thunder ile anlaştı

Sydney Thunder, yaklaşan BBL için denizaşırı bir yedek oyuncu olarak Afganistan sol kolu hızlı Fazalhaq Farooqi ile anlaştı.
Farooqi, Thunder tarafından Ağustos ayında yapılan ilk BBL denizaşırı oyuncu seçmelerinde platin oyuncu olarak seçildikten sonra turnuvadan çekilen İngiliz David Willey’nin yerine Thunder’a katıldı.

Farooqi, T20 Dünya Kupası’nda İngiltere’ye karşı 24’e 1 ve Avustralya’ya karşı 29’a 2 toplayarak muhteşem bir bowling oynadı ve oynadığı üç maçta sadece 6,52 tur attı.

Thunder genel menajeri Andrew Gilchrist, kulübün Willey çekildikten sonra sol kol oyuncusunu kadrosuna eklemekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Gilchrist, “Fazalhaq Farooqi gelişmekte olan bir yetenek,” dedi. “Dünya T20 Kupası ve Asya Kupası turnuvasında olağanüstü kriket oynadıktan sonra Thunder’a harika bir formda katıldı.

“David Willey’i kaybetmek çok hayal kırıklığı yaratsa da, Farooqi’nin dünya kriketindeki itibarını ve artan statüsünü daha da artırması için kapıyı açtı.

“Afganistan, yıllar boyunca BBL’de muazzam bir temsilin tadını çıkardı. Rashid Khan, Adelaide Strikers hayranları tarafından gerçek bir süperstar olarak kucaklandı ve Güney Avustralya’yı benimserken, Zahir Khan, Noor Ahmad ve Mohammad Nabi, Mujeeb Ur Rahman ve Qais dahil diğerleri Ahmed izlerini bıraktı.

“Fazalhaq’ın, korkusuz kriketçiler ve olağanüstü şovmenler olarak Afganistanlı kriketçilerin artan itibarını yalnızca daha da artıracağını umuyoruz.”

Alex Hales BAE’de ILT20 için yola çıktığında, turnuvanın ilerleyen saatlerinde Thunder’ın başka bir denizaşırı yedek oyuncu eklemesi muhtemeldir.

Sidney Thunder kadrosu: Ben Kesme, Ollie Davies, Brendan Doggett, Fazalhaq Farooqi, Matthew Gilkes, Chris Green, Alex Hales, Baxter Holt, Nathan McAndrew, Alex Ross, Rilee Rossouw, Daniel Sams, Jason Sangha, Tanveer Sangha, David Warner.