Haz
02
2021
0

Babar Azam, Pakistan’ın emekliliği hakkında ‘Amir ile konuşacak’

Haberler

Hızlı bowling oyuncusu geçen yıl aniden emekli olurken takım yönetimi ile ilgili sorunları dile getirmişti.

Pakistan kaptanı Babar Azam, Mohammad Amir’in milli takıma olası dönüşü için “kendisiyle sorunları hakkında konuşacağını” söyleyerek bir umut ışığı sundu. ile bir röportajda kriket PakistanAzam, Karachi Kings takım arkadaşıyla bu konuda henüz konuşmadığını, ancak “Pakistan’ın en iyi bowling oyuncularından biri” olduğunu kabul ettiğini söyledi.
Pakistan kaptanı, Amir’in geçen yıl uluslararası kriketten ayrılmasına “dayanamadığı zihinsel işkenceyi” gerekçe göstererek ilk kez halka açık bir şekilde konuştu. O sırada teknik direktörü “bana karşı şeyler söylemekle” suçlamıştı. Ayrılmanın acı doğası ve Amir’in benzer uzlaştırıcı olmayan nitelikteki sonraki açıklamaları, iki tarafın bir çözüme varma ihtimalinin her zamankinden daha uzak göründüğü anlamına geliyordu.

“Konuştuğumuzda, sorunlarının ne olduğunu tartışacağız. [with the national side] Azam,” dedi. “O en iyi sol kollu bowling oyuncularından biri ve ona gerçekten hayranım. Şimdiye kadar PSL’de nasıl bir performans sergilediyse, umarım yine aynı şekilde performans gösterir ve şu ana kadar odaklandığımız şey bu.”

Amir, emekli olduğunda eleştirilerini mevcut teknik direktörlere odaklamış ve bowling koçu Waqar Younis’i seçmişti. Teknik direktör Misbah-ul-Haq, birkaç gün sonra Amir’i emekliliğine neden olan koşulları “uydurmakla” suçladı.
Bu, Amir’in eski Pakistan baş antrenörü Mickey Arthur ve önceki PCB başkanı Najam Sethi’yi tekrar tekrar övmesiyle birleştiğinde, mevcut koşullar altında gruba geri dönme olasılığı düşük olabilir; Amir, “ancak bu yönetim ayrıldığında geri döneceğini” söyleyecek kadar ileri gitti. Bu, kriket veya idari olarak PCB’nin tepesinde bir değişiklik olması durumunda, Amir’in tekrar hoş karşılanma şansının daha az olduğu anlamına gelir.

Amir’in emekli olma kararı CEO Wasim Khan tarafından hemen kabul edildi ve Amir’in başka sözleri PCB’den herhangi bir yorumda bulunmadı.

READ  Mohammad Azharuddin, Haydarabad Kriket Derneği başkanlığına yeniden getirildi

Danyal Rasool, ESPNcricinfo’da alt editördür. @Danny61000