Ara
28
2022
0

Avustralya, İlk Birleşik Kupayı Ele Geçirmeyi Hedefliyor

Odaklanmış Alex de Minaur Noel Baba’ya Noel’den önce seyrek bir dilek listesi gönderdi.

Bu tatil sezonunda, de Minaur yeni golf kulüpleri, bir Xbox veya elektronik eşya ummuyor.

Daha: Venüs AO Joker Kartı Aldı

Enerjik Avustralyalı Kupa’ya göz dikiyor.

Bu haftaki United Cup lansmanı öncesinde Avustralya medyasına “Belki Noel Baba bize United Cup’ta harika sonuçlar verir” dedi.

“Tek umursadığımız bu.”

Avustralya, 2022’yi hem Davis Cup hem de Billie Jean King Cup finallerinde ikinci olarak bitirdi.

Şimdi, bu ekiplerden iki yiğit – de Minaur ve Ajla Tomljanoviç-birlikte Nick Kirgios, John Eşler, Samantha Stosur, Jason Kubler ve Maddison Inglis Avustralya’ya liderlik etmek için güçlerini birleştir açılış United Kupası.

ATP ve WTA, tek erkekler, tek bayanlar karışık çiftlerin yer alacağı yeni bir karma takım etkinliği olan United Cup’ı oluşturmak için birleşiyor. Tennis Australia ile ortaklaşa düzenlenen ATP-WTA etkinliği, ITF’in eski Hopman Kupası’nı anımsatıyor.

29 Aralık 2022 Perşembe gününden 8 Ocak 2023 Pazar gününe kadar 11 gün boyunca Brisbane, Perth ve Sidney’de yarışan, her biri üç ülkeden oluşan altı gruba ayrılmış 18 ülkeden takımları içeriyor.

Etkinlik, her ülke için iki maçlık bir round-robin aşamasından oluşur ve her şehirdeki iki grup galibi yarı finalde yer almak için mücadele eder (üç ikinciden, genel rekoru en iyi olan ülke birinci olacak) dördüncü yarı finalist).

Tennis Channel, 28 Aralık Çarşamba günü Doğu saatiyle 20:00’den itibaren United Cup’ı yayınlayacak.

Avustralya, Sidney’de oynanacak zorlu D Grubu’nda İspanya ve Büyük Britanya ile birlikte yaşıyor. Ken Rosewall kortunda antrenman yapmak için kapsamlı Noel kutlamasını atlayan De Minaur, yeni etkinlik için gaza gelir.

Tennis Australia tarafından yayınlanan yorumlarda de Minaur, “Bu yıl takım etkinliklerinde başarabildiklerimiz oldukça şaşırtıcı,” dedi. “Ve Avustralya Ekibi olarak çok fazla gururumuz ve tutkumuz var. Bu mahkemeyi paylaşmak için sabırsızlanıyorum [Tomljanovic].”

READ  Clijsters ve Murray Indian Wells Wild Kartlarını Aldı

Birleşik Kupa ayrıca bir zamanlar flört etmiş olan Tomljanovic ve Kyrgios’un olası bir karşılaşmasını da sunuyor.

Yeni yarışma, hem Davis Cup kaptanı hem de eski dünyanın 1 No’lu Lleyton Hewitt ve Stosur’un yeşil-altın için kaptan koltuğunu paylaştığı benzersiz bir dönemeç içeriyor.

Tomljanovic, “Sam gerçekten bilge bir kız kardeş gibi. Tura ilk geldiğimde bana karşı çok iyi davrandığını ve ondan o kadar korktuğumu ve onun yanında gergin olduğumu hatırlıyorum ve sonunda gelmiş geçmiş en iyi insan oldu” dedi. Tomljanovic, Stosur’dan bahsetti. “Ve sırf ona sahip olmak için, Fed Cup’taki ilk maçımda oradaydı ve ilk gün pek iyi yapmamama rağmen bana bir moral konuşması yaptı.

“Gerçekten harika bir rol model oldu ve onun yedek kulübesinde ve takımın bir parçası olması harika olacak.”

Ateşli Hewitt ve metanetli Stosur’un farklı kişilikleri, de Minaur’un oyuncular için sağlıklı bir denge olarak gördüğü şeyi yarattı.

“Lleyton çok fazla ateş getirecek. İster yedek kulübesinde ister sahanın yanında çok ateşleneceğiz, bu yüzden sağlıklı bir denge kuracağımızı düşünüyorum,” dedi de Minaur. “Görünüşe göre Sam sakin ve kendine hakim, daha içine kapanık, çok akıllı.

“Ve sonra, ateşli, yüzünüze bakan ve tutkulu olan Lleyton’a sahibiz.”

Fotoğraf kredisi: Getty/Tenis Avustralya