Kas
21
2022
0

Avustralya haberleri – CA, davranış kurallarını değiştirdikten sonra Warner liderliğinin dönüşüne kapı açtı

David Warner, Cricket Australia yönetim kurulu davranış kuralları politikasını değiştirdikten sonra artık ömür boyu liderlik yasağının değiştirilmesi için resmi olarak başvurabilir.

Warner, 2018’deki top kurcalama skandalı nedeniyle ömür boyu men cezası aldıktan sonra daha önce Avustralya kriketinde kaptanlık pozisyonuna sahip olamamıştı ve önceki davranış kurallarına göre, oyuncuların bir kez yaptırım gözden geçirilme hakları yok. kabul edilmiş.

Ancak CA yönetim kurulu, Ekim yönetim kurulu toplantısında CA’nın dürüstlük başkanı Jacqui Partridge tarafından yürütülecek bir davranış kuralları incelemesi talep etti.

CA Pazartesi günü, bu incelemenin tavsiyelerinin kabul edildiğini ve resmi onay verildiğini ve Warner’ın artık yasağının değiştirilmesi için başvurabileceğini belirten bir bildiri yayınladı.

Açıklamada, “Değişiklikler kapsamında, oyuncular ve destek personeli artık uzun vadeli yaptırımların değiştirilmesi için başvurabilir.”

“Her türlü başvuru, bir yaptırımın değiştirilmesini haklı çıkarmak için istisnai koşulların var olduğuna ikna olması gereken bağımsız Davranış Kuralları Komiserlerinden oluşan üç kişilik bir İnceleme Paneli tarafından değerlendirilecektir.

“Bu koşullar ve değerlendirmeler, yaptırım konusu kişinin gerçek bir pişmanlık gösterip göstermediğini, öznenin yaptırımın uygulanmasından bu yana davranış ve davranışlarını, rehabilitasyon programlarının tamamlanıp tamamlanmadığını (varsa) ve o zamandan bu yana geçen süreyi içerecektir. yaptırımın uygulanıp uygulanmadığı ve reform veya rehabilitasyon için yeterli sürenin geçip geçmediği.

“Davranış kuralları şu süreci belirtir: ‘Oyuncuların ve Oyuncu Destek Personelinin gerçek bir iyileştirme veya iyileştirme yeteneğine sahip olduğunu kabul eder ve Oyuncu veya Oyuncu Destek Personeline belirli durumlarda daha önce sahip oldukları pozisyonlarını veya sorumluluklarını sürdürme fırsatı sağlamayı amaçlar. ‘

“Bir başvurunun dinlenmesi, bir temyiz veya uygulanan ilk yaptırımın gözden geçirilmesi değildir.”

READ  Mushfiqur Rahim, Zimbabve turunda T20I'leri oynamayı bırakacak

35 yaşındaki Warner, CA liderlik yasağından bu yana IPL’de kaptanlık yaptıktan sonra liderlik rolüne geri dönmeye hevesli. Geçenlerde, BBL’ye dönüşünde Sydney Thunder’a liderlik kapasitesinde yardım etmeye istekli olduğundan bahsetti.

Warner ayrıca 2024 T20 Dünya Kupası’na kadar uluslararası kriket oynamaya hevesli olduğunu ve Avustralya’nın muhtemelen bu turnuva için yeni bir T20I kaptanına ihtiyaç duyacağını ima etti.