May
29
2021
0

Arsenal, anahtar adamın satışını tatlandırmak için iki uzun vadeli hedef seçmeyi teklif etti

Arsenal orta saha oyuncusu Granit Xhaka, son güncellemelere göre iki oyuncuyu zıt yöne göndermek isteyen Roma’nın radarında olmaya devam ediyor.

Xhaka, Borussia Mönchengladbach’tan katıldığı 2016’dan beri Arsenal’de. Hayran kitlesi arasında fikir ayrılığına rağmen önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor. Ancak Arsenal’in kararlılığı, bu yaz Jose Mourinho’nun Roma’daki en büyük hedefi olduğu için test edilecek.

Mourinho, Arsenal’in kuzey Londra’daki rakibi Tottenham’ın başındayken Xhaka’dan sevgiyle bahsetti. şimdi, orta saha oyuncusunu başkentten uzaklaştırmak istiyor.

Bu nedenle Arsenal, gelecek sezon için yeniden inşa etmeye çalışırken bir karar verecek. Xhaka, satmayı düşündükleri ilk isim olmayacak, ancak yollarını ayırmayı düşündükleri biri olabilir.

Sorun onun için istedikleri ücreti alıp alamayacaklarıdır. Yaklaşık 25 milyon avro istediklerine inanılıyor, ancak Romanlar onu daha ucuza indirmeye kararlı. 13 milyon Euro’luk ilk teklifi yaptılar.

Orta yolu bulmanın bir yolu, Gazzetta dello Spor, İtalyanların da anlaşmaya oyuncuları dahil etmesi olurdu. Ve zaten Arsenal’e hitap eden iki tane var.

Birincisi, Bologna’da bulunduğundan beri Arsenal’in radarında olan Amadou Diawara. Gine orta saha oyuncusu o zamandan beri Napoli ve Roma için oynadı, potansiyelini gösteriyor ancak tutarlılık için mücadele ediyor.

Premier Lig’de yeni bir başlangıç, yapabileceklerini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Yaklaşık 10 milyon Euro değerinde ve Xhaka ile aynı pozisyonda oynadığı için iki kulübün bir anlaşmaya varmasına kesinlikle yardımcı olabilir.

Ayrıca teklif altında

İkincisi, Arsenal, Leicester City’deki ezici kredi büyüsünün ardından Cengiz Under’ı alabilir. tarafından onaylandı Hava Tilkilerin satın alma seçeneklerini etkinleştirmeyeceği ve kanat oyuncunun yeni bir kulüp aramasına neden olacağı.

Gazzetta dello Spor Arsenal’in Leicester ile mücadelesine rağmen Türkiye enternasyonaline hala meraklı olduğu konusunda ısrar ediyor. Geniş alanda ekstra saldırı seçenekleri arıyorlar ve Under geçmişte başarılı oldu.

READ  'Açgözlü' Moyes, Arsenal'in West Ham'da üç sayı alamamasından keyif alıyor

Tuttomercatoweb geçen hafta iddia etti Arsenal, Under için en büyük taliplerdi, ve Dergi bunu onaylayın. Ayrıca, emsal olarak kullanılırsa beklenenden çok daha ucuza – potansiyel olarak sadece 5 milyon € veya 6 milyon € – mal olabileceğini de ekliyorlar.

Arsenal, Diawara veya Under’ı almayı düşünmeden önce, Mourinho’nun Roma’daki ikili için planlarının ne olduğunu görmek için beklemeleri gerekiyor. Yeni koçları önce geleceklerine karar vermelidir, ancak onlarsız çalışmaya istekliyse – ve ikisi de Giallorossi için önemli sayılmazsa – o zaman varış noktaları Emirates Stadyumu olabilir.

DEVAMINI OKU: Arsenal, ayrılıkçı ama iyileştirilmiş eski yıldızla yeniden sözleşme imzalamak için adaylar arasında gösteriliyor