Nis
21
2021
0

Akıncılar ‘Nefes alabiliyorum’ tweet’inden tepki alıyor; sahibi Mark Davis, ekibin gönderiyi silmeyeceğini söylüyor

Salı günü Raiders, eski Minneapolis polis memuru Derek Chauvin’in mahkumiyetinin ardından sesi sağır bir tweet için tepki aldı.

Videoda George Floyd’un boynunda 9 dakika 29 saniye diz çöktüğü görülen Chauvin, Salı günü 25 Mayıs 2020’deki ölümle ilgili üç suçtan mahkum edildi: ikinci derece kasıtsız cinayet, üçüncü derece cinayet ve ikinci derece adam öldürme. Bu mahkumiyetler sırasıyla en fazla 40, 20 ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılıyor.

Karar, birçoğu sistemik ırkçılığı ve ırksal adaletsizliği sona erdirmek için desteklerini sürdürdüklerini belirten birkaç profesyonel lig ve takımın açıklamalarına yol açtı. Raiders, tek bir cümleyle bir grafiği tweetledi: “Nefes alabiliyorum.”

Tek kelimelik açıklama, birçok kişi tarafından Floyd’un “Nefes alamıyorum” çığlığının küstah, ton sağır bir tersine çevrilmesi olarak görüldü, ki bu görüntüler, Chauvin’in boynuna diz çöktüğü yaklaşık 10 dakika boyunca 20’den fazla kez söylediğini gösteriyor.

Diğerleri, Aralık 2014’te New York Polis Departmanı destekçileri tarafından giyilen siyah-beyaz tişörtlerle benzerliklere dikkat çekti; Yaklaşık 100 taraftar, “NYPD sayesinde nefes alabiliyorum” yazan gömlekleri giydi. Grup ayrıca, büyük jürinin Eric Garner’ın 17 Temmuz 2014 ölümündeki rolü nedeniyle memur Daniel Pantaleo’yu suçlamama kararını protesto eden başka bir grupla çatışan “Tutuklamaya direnme” diye slogan attı.

Garner’ın son sözleri “Nefes alamıyorum” oldu.

Raiders Beat yazarı Tashan Reed, The Athletic dergisinin yazarı Tashan Reed, tweetin Floyd’un kardeşi Philonise Floyd tarafından yapılan açıklamalara dayandığını açıklayan takım sahibi Mark Davis ile konuştu “Tekrar nefes alabiliyoruz” Chauvin’in mahkumiyetini takiben).

READ  MLB Power Rankings: Dodgers, 2021 sezonuna anormal bir başlangıç ​​hakkında sadece normal bir şey