Haz
01
2021
0

Aaron Rodgers Packers’tan ayrılacak mı? 1 Haziran’dan sonra ortaya çıkabilecek altı senaryo

Aaron Rodgers ve Packers için sırada ne var?

Rodgers Pazartesi günü Kenny Mayne ile “SportsCenter”a çıktı, ancak takas edilmek isteyip istemediğine doğrudan cevap vermedi. Bunun yerine, genel menajer Brian Gutekunst’tan bahsetmeden 2020 ilk tur seçimi Jordan Love için destek teklif etti.

Rodgers, “SportsCenter”da “Benim durumumda, hiçbir zaman draft seçimiyle ilgili olmadı” dedi. “Jordan’ı seçtim, Jordan’ı seviyorum. O harika bir çocuk. Birlikte çalışmak çok eğlenceli. Antrenör ekibimi seviyorum, takım arkadaşlarımı seviyorum, Green Bay’deki hayran kitlemi seviyorum. İnanılmaz 16 yıl. Bu sadece bir tür felsefeyle ilgili, ve belki de bir şeyi gerçekleştiren insanlarla ilgili olduğunu unutarak. Bu karakterle ilgili, kültürle ilgili. Bu, işleri doğru şekilde yapmakla ilgili. “

1 Haziran, takvimde daire içine alınacak bir sonraki tarihtir. İşte o zaman ticaret senaryoları devreye giriyor.

Sporting News, Rodgers ve Packers için şu potansiyel senaryoları inceliyor:

DAHA FAZLASI: Aaron Rodgers’ın Packers ile olan anlaşmazlığının zaman çizelgesi

1 Haziran, Aaron Rodgers’ın geleceği için neden önemli bir tarih?

İşte o zaman Packers’ın üç kez MVP’yi 1 Haziran sonrası bir işlemle takas etmesi daha mantıklı olacaktır. 2 Haziran sonrası bir takas, 2021 sınır ücretini 14,3 milyon dolara düşürecek ve 17,2 milyon dolarlık bakiyeyi 2022’ye geri itecek. Bu nedenle Green Bay, 2021 NFL Taslağı sırasında takas tekliflerini kabul etmedi.

1. Rodgers, eğitim kampından önce takas edildi

Bu, 2021 NFL Taslağının ilk gecesinde kızışan senaryo. Denver ve Las Vegas, en çok söylentiye sahip potansiyel iniş noktalarıydı ve bu, Rodgers’ı NFC’de tutmaktan daha mantıklı.

Packers’ın karşılığında eşit değer alması imkansızdır. Unutmayın, Packers 2008’de Brett Favre’ı Jets’e dördüncü tur draft hakkı karşılığında takas etmişti. O noktada Green Bay Love, Blake Bortles ve Kurt Benkert ile kadroda kalacaktı; 2023’e kadar sözleşme altında olan Rodgers ticareti ile gelen üst ücretten bahsetmeye gerek yok.

READ  NASCAR yarışı bugün saat kaçta başlıyor? Charlotte'ta Coca-Cola 600 için TV programı, kanal

Denver, bir ticarette en mantıklı olanıdır. Broncos başkanı John Elway, Peyton Manning ile çalışmasını sağladı. Aynı şeyi Rodgers için de yapabilirdi. Elimizdeki altı senaryodan ikinci en mantıklı olanı bu.

2. Jordan Love takas edilir

Bu bir eğri olurdu, ancak Rodgers’ın Packers’ın kariyerini franchise ile bitirmesini istemesini sağlamanın bir yolu olurdu.

Atlanta alıcısı Julio Jones ile ilgili ticaret söylentileri var ve belki de Green Bay, yıldız alıcı için Falcons’a Love ve Picks dağıtabilir. Bu, hala en iyi ihtimalle, sermaye sınırına meydan okuyan Packers için bir finansal gerginlik, ancak Gutekunst’un Rodgers’a franchise’ın ona bir Super Bowl yarışı yapması için gerekli yardımı sağlayacağını gösterme yolu olacaktır.

Verilmiş Love bir çırpıda almamış, bu yıl ikinci sezon için yedek kulübesine oturmak yerine bunu yapmak için bir yıl olacak. Unutma, Rodgers üç yıl boyunca Favre’nin arkasında oturdu. Green Bay bir daha sirki yapamaz. Aşk, 3. Yıla kadar başlangıç ​​olmalı.

3. Rodgers emekli oluyor

Hey, Brett Favre üç kez emekli olmayı başardı – ilki 4 Mart 2008’de geldi. Favre, tabii ki o sezon New York Jets’e takas edilmeden önce geri döndü. Favre o sırada 39 yaşındaydı ve Packers’ı önceki sezon NFC şampiyonluk maçına götürmüştü.

Ancak Rodgers 37 yaşında ve 2020’de hala MVP seviyesinde oynayabileceğini kanıtladı. Rodgers emekli olabilir – ancak bu, Packers ön ofisine karşı yapılmış bir hareket gibi görünüyor. Rodgers bu cesur adımı atsa bile, oyun günlerinin biteceğine inanmak zor.

4. Rodgers 2021’de direniyor

Bu, Carson Palmer’ın 2010’daki 4-12 sezonun ardından Cincinnati’de yaptığı hamle olurdu. Palmer, Ocak ayında bir sezon dışı lokavttan önce bir takas talebinde bulundu, ancak Bengals’in sahibi Mike Brown, Temmuz ayında bu isteğini yerine getirmedi.

READ  Masters canlı yayınları: 2021'de Masters'ın canlı yayını çevrimiçi olarak nasıl izlenir

Bengals, oyun kurucu Andy Dalton ile 6-2 gitti ve ardından 18 Ekim 2011’de Palmer’ı Oakland’a takas etti.

Aynı senaryo 2021’de Green Bay’de ortaya çıkarsa, o zaman çok daha fazla duyurulacak ve her iki taraf için de tatsız olacaktır. Packers, Jordan Love’a katılmak zorunda kalacak ve Rodgers’a dileğini vermediği için parçalanacak. Bu arada Rodgers da yırtılacaktı. Bunlar 4-12 Bengals değil. Bu, son iki sezonda NFC şampiyonasına ulaşan bir kadro.

Bu, her ikisi için de en kötü durum senaryosu olacak ve Gutekunst’un bir yıl içinde işine mal olacaktı.

5. Rodgers Green Bay’de bir yıl daha oynuyor

Bu, geçen sezon Tampa Bay Buccaneers’a yenildikten sonra SN tarafından çizilen senaryoydu. Green Bay için finansal açıdan en mantıklı senaryo olmaya devam ediyor ve 2021 sezonuna “Son Dans” hissi verecek.

Rodgers’ın bir takım sohbetinde Gutekunst’u karşılaştırdığı söylenen eski Bulls GM Jerry Krause, 1997-98’de Chicago’da bunu yaptı. Krause bu işi 2003 yılına kadar sürdürdü.

Gutekunst, pivot Cory Linsley hariç geçen yılki kadronun çoğunu evinde tuttu ve Packers, Georgia’nın köşe oyuncusu Eric Stokes, Ohio State pivotu Josh Myers ve Clemson alıcısı Amari Rodgers’a yardım getiren sağlam bir drafta sahipti.

Gutekunst ve Rodgers, antrenman kampından önce çitleri kısmen onarabilir ve bu, Super Bowl için bir atılım sezonu veya 2022’ye yayılan radyoaktif bir karmaşa olabilir. Her iki durumda da, bir uzatma veya mantıklı bir yeniden yapılanma olmadığı sürece. Rodgers, bu Packers’taki son sezonu gibi geliyor. Gutekunst işine devam eder ve 2022’de Aşk dönemi başlar.

6. Rodgers, Packers ile kariyerini bitiriyor

Bu noktada çok şey alacaktı. Rodgers Green Bay’den emekli olursa, bu büyük olasılıkla Love ve Gutekunst’un organizasyonda olmayacağı anlamına gelir. Üçünün de Green Bay’de iki yıldan fazla bir süre birlikte olması pek olası olmayan bir senaryo.

READ  Brett Favre 'pek iyimser değil' Aaron Rodgers Packers'a dönüyor: 'Oynamaktansa oturmayı tercih ediyor'

Gutekunst, Rodgers ayrılmadan önce kovulursa, bu, gelecekteki oyun kurucu yönetimi anlaşmazlıkları için ilginç bir örnek oluşturacaktır. GM nadiren – eğer öyleyse – bu anlaşmazlıklar olduğunda kovulur.

Aşk takas edilirse, Paketleyiciler yine de Rodgers’ı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır. Rodgers’ın Green Bay’de kalmasını garanti etmek dışında her şey için bir uzatma üzerinde anlaşmaya varılması gerekecek.

Temel olarak, Gutekunst ve Rodgers, bunun gerçekleşmesi için çok kamuya açık bir davayı onarmak zorunda kalacaklardı ve bu da nadiren olursa.