Rijiju, Hindistan’ın 2020 Olimpiyatları’nda başarılı olacağı konusunda iyimserANI |
Güncellenmiş:
28 Kasım 2019 23:55 DIR-DİR

Yeni Delhi [India], 28 Kasım (ANI): Birlik Spor ve Gençlik İşleri Bakanı Kiren Rijiju, mega etkinliğe katılmaya hak kazanan birçok “güçlü aday” olduğunu düşündüğü için Hindistan’ın 2020 Olimpiyatları’nda başarılı olması konusunda iyimser.
“Spor bakanı olarak göreve geldiğim gün Başbakan Narendra Modi’nin vizyonunu takip ettim. Tüm oyuncular, antrenörler, teknik uzmanlar, federasyonlar ve Hindistan Olimpiyat Dernekleri ile tanıştım ve onlarla konuştum ve gereken her şeyi sağladım. sporcuya, “Rijiju Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte.
“Bu çabalar sayesinde, iyi sonuçlar alıyoruz. Şu anda 60’tan fazla oyuncu kalifiye oldu ve bunların çoğu, Tokyo Olimpiyatlarında madalya için güçlü yarışmacılar olan birinci sınıf sporcular.”
Rijiju, bugün Hindistan Spor Otoritesi merkezinde Rajiv Gandhi Khel Ratna ile güreşçi Bajrang Punia’yı tebrik etti. Punia dışında sprinter Muhammad Anas ve shotputter Tejinderpal Singh Toor Arjuna Ödüllerini alırken, Mohinder Singh Dhillon ise Dronacharya Ödülü’nü aldı.
Aynı konuda yorum yapan Rijiju, “Dört önemli şahsiyet ödüllendiriliyor, sporcuya verilen en yüksek ödül Rajiv Gandhi Khel ödülü, Güreş’te Bajrang Punia’ya veriliyor ve Dhillon ünlü bir antrenör ve o Tejinder’i üretmekten sorumlu kişiler. “
“Tejinder Toor, elbette, Hindistan’daki bu noktada en büyük kısa golf sopası yapan ve dünyadaki en üst sıralarda yer alanlardan biridir. Mohammad Anas, atletizmdeki harika performansıyla da tanınır.” (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir