Pakistanlı Aisam ul Haq Qureshi, Davis Kupası’nı tarafsız sahaya kaydırdığı için ITF’i eleştirdiANI |
Güncellenmiş:
5 Kasım 2019 22:35 DIR-DİR

Yeni Delhi [India], 5 Kasım (ANI): Pakistanlı tenisçi Aisam ul Haq Qureshi Salı günü Uluslararası Tenis Federasyonu’nu (ITF) Hindistan ile Pakistan arasındaki Davis Kupası kravatını tarafsız bir sahaya kaydırdığı için eleştirdi.
Tenis yıldızı, ITF’in kararından duyduğu hayal kırıklığını ifade etmek için Twitter’a gitti ve şöyle yazdı: “@ITF_Tennis’in @DavisCup kravatını tarafsız bir yerde tutmak için verdiği gerçekten şok edici, utanç verici, utanç verici, üzücü ve haksız bir karar. Bir kez daha #Pakistan alıyor. başkasının eylemleri için cezalandırıldı. Bana göre, her düzeyde mutlak ayrımcılık. “

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) bağımsız güvenlik danışmanları tarafından verilen son tavsiyelerin ardından, Hindistan’ın Pakistan’daki Davis Kupası kravat tarafsız bir sahaya kaydırıldı.
“ITF’in bağımsız güvenlik danışmanları tarafından verilen en son tavsiyelerin gözden geçirilmesinin ardından Davis Kupası Komitesi, Pakistan ile Hindistan arasındaki Davis Cup Asia / Oceania Group I’in 29-30 Kasım 2019 tarihlerinde oynanması gerektiğine karar verdi. tarafsız bir yer, “dedi ITF yaptığı açıklamada.
“ITF ve Davis Kupası Komitesinin ilk önceliği her zaman sporcuların, yetkililerin ve seyircilerin güvenliği olmuştur ve karar bu temelde alınmıştır” diye ekledi.
Burada, ITF’in atletlerin güvenliğiyle ilgili endişeleri dile getiren cevabının, Pakistan’ın Azadi March olarak adlandırılan hükümet karşıtı protestoların sahnelerine tanık olduğu bir zamanda geldiğine dikkat çekilebilir.
Davis Kupası Yönetmeliklerine göre, Pakistan Tenis Federasyonu artık tarafsız bir yer belirleme seçeneğine sahiptir ve önerdikleri yeri onaylamak için beş iş günü süresi vardır. Mekan, seçim sunulup onaylandıktan sonra ilan edilecektir.
Aslen 14-15 Eylül’de İslamabad’da yapılması planlanan Asya / Okyanusya Grup I bağı, bir güvenlik incelemesinin ardından ITF tarafından 29-30 Kasım’a ertelendi.
Daha önce, All India Tennis Association (AITA) ITF’e turnuvanın yerini Pakistan’dan kaydırması veya turnuvayı bir süreliğine ertelemesi için yazmıştı. Mektup, Hindistan’ın Jammu ve Keşmir’e özel statü veren 370. Maddeyi yürürlükten kaldırmasının ardından yazılmıştır. Bu, Hindistan ile Pakistan arasında siyasi gerilimlere yol açtı.
Pakistan ve Sri Lanka arasında geçen son kriket serisinde, ada ülkesinden birkaç üst düzey oyuncu güvenlik endişelerini gerekçe göstererek Pakistan’ı gezmeyi reddetti.
Seçen oyuncular Lasith Malinga, Niroshan Dickwella, Kusal Janith Perera, Dhananjaya De Silva, Thisara Perera, Akila Dhananjaya, Angelo Mathews, Suranga Lakmal, Dinesh Chandimal ve Dimuth Karunaratne idi.
Taliban ve Lashkar-e-Jhangvi’den (LeJ) gelen teröristlerin ayrım gözetmeksizin otobüslerine ateş etmeleri üzerine, 2009’da Sri Lanka takımı Pakistan’la bir Test maçı yapmak için Lahor’daki Kaddafi Stadyumu’na gidiyordu. Bu saldırı sekiz kişiyi öldürdü ve yedi Sri Lankalı oyuncu ve personeli yaraladı.
O zamandan beri, uluslararası kriket Pakistan’ı tam uzunlukta bir tur için ülkeyi ziyaret eden yüksek profilli bir takım olmadan atladı. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir