Mahesh Bhupathi hala Hindistan’ın Davis Cup’ta oynamayan kaptanı olduğuna inanıyorANI |
Güncellenmiş:
06 Kasım 2019 15:08 DIR-DİR

Yeni Delhi [India], 6 Kasım (ANI): Deneyimli Hintli tenisçi Mahesh Bhupathi, hala Indian Davis Cup takımının oynamayan kaptanı olduğuna inanıyor.
Tüm Hindistan Tenis Birliği (AITA) Pazartesi günü Rohit Rajpal’ı Hindistan’ın oynamayan kaptanı olarak seçti. Ancak karar birçok oyuncu için pek iyi gitmedi. Rohan Bopanna, oyunculara danışılmamasından duyduğu hoşnutsuzluğu açıkça ifade etti.
Bir dizi tweet’te Bhupathi, Pakistan’a gitmeye istekli olmadığını, ancak kravatın tarafsız bir yere kaydırılacağı için takım için uygun olacağını söyledi.
Ayrıca AITA Genel Sekreteri Hironmoy Chatterjee ile yapılan ve Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) mekanı değiştirme kararından önce Bhupathi’nin yerine Rajpal’ın geleceği söylendiği telefon görüşmesinden bahsetti.

“Pazartesiden beri veya ITF oyuncuların mekanla ilgili endişelerini ele alıp tarafsız bir yeri onayladıktan sonra AITA’dan haber almadım – bu yüzden müsaitim ve aksini duymadıkça hala Kaptan olduğuma inanıyorum! Ne olduğunu bildiğimde” yorum yapmaktan “memnunum. Biliyorum “dedi başka bir tweet’te.

ITF Pazartesi günü, ITF’in bağımsız güvenlik danışmanlarının en son tavsiyelerinin ardından Hindistan’ın Pakistan ile Davis Kupası bağını tarafsız bir yere kaydırdı.
Chatterjee, Çarşamba günü AITA’yı oynamayan kaptanı değiştirdiği için eleştiren Rohan Bopanna’ya saldırdı.
Chatterjee, “Bize göre, görevini aşıyor. İdari konularda söz hakkı yok. Kimin seçileceği ve ne zaman seçileceği, federasyonun ve komitenin kararı” dedi. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir