IWF, ARD’nin doping ve yönetişimle ilgili iddialarını reddediyorANI |
Güncellenmiş:
07 Ocak 2020 08:47 DIR-DİR

Budapeşte [Hungary]7 Ocak (ANI): Uluslararası Güreş Federasyonu (IWF) Alman TV kanallarını, ARD’nin halterde doping ve yönetişimle ilgili iddialarını reddetti.
Alman TV kanalı, halterde doping ve yönetişim konularına odaklanan bir program yürütmüştü. Bazıları zaten çürütülmüş ve diğerleri temelsiz olan bir dizi tarihi konu gündeme getirildi.
IWF, programın birçok ima, asılsız suçlama ve çarpıtılmış bilgi içerdiğini söyledikten sonra programdan duyduğu endişeyi dile getirdi. Federasyon ayrıca Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) koduna tamamen uyumlu olduklarını söyledi.
Organ, aşağıda belirtilen suçlamaları reddetti ve aynı şekilde daha fazla açıklama yaptı:
Olimpiyat Oyunları’nın IOC’den alınan TV gelir paylarının kötü idare edildiği iddiası. – 2009 ve 2011 yılları arasında IWF’nin tamamen aynı iddiayı aldığı söylenmelidir. Konu daha sonra IWF İcra Kurulu tarafından tartışıldı ve ele alındı ​​ve kapsamlı bir belge paketi incelenmek üzere IOC Etik Komisyonu’na sunuldu.
Nihayet, hiçbir paranın eksik olmadığı, başkan ve genel sekreterin, saymanın IWF Anayasası ve o sırada yürürlükte olan hükümlere tam olarak uygun hareket ettiği tespit edildi.
Önde gelen sporcuların, özellikle de Gürcü Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Lasha Talakhadze’nin, askıya alınması sırasında ve şampiyonluğu kazanmadan önce test edilmediği iddia edilen tarihi testler.
IWF bu iddiayı yanlış olarak nitelendirerek reddetti, çünkü Talakhadze askıya alma döneminde bile 2015 yılında üç kez (rekabet dışında iki kez) test edildi.
Ayrıca 2016’da altı kez test edildi.
Rio Olimpiyat Oyunları dahil, Oyunlardan önce üç kez müsabaka dışı.
Houston’da düzenlenen 2015 IWF Dünya Şampiyonası ile ilgili olarak IWF, USADA’nın HUNADO ile işbirliği içinde imzalandığını vurguladı. IWF Anti-Doping tarafından hazırlanan test dağıtım planı
Komisyon, 24 anti-doping kural ihlali (ADRV) ile sonuçlandı.
Taylandlı halterciler arasında daha yeni kapsamlı doping sorunu da gündeme geldi ve IWF bu konuda derhal harekete geçti. Bu, IWF’nin başlangıçta herhangi bir olumsuz bulgu vermeyen rekabet içi numuneleri daha fazla analiz için sunma kararı sayesinde ortaya çıkan bir konudur. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir