Hironmoy Chatterjee, Rohan Bopanna’ya geri döndüANI |
Güncellenmiş:
06 Kasım 2019 11:01 DIR-DİR

Yeni Delhi [India], 6 Kasım (ANI): Tüm Hindistan Tenis Birliği (AITA) Genel Sekreteri Hironmoy Chatterjee, Çarşamba günü Rohan Bopanna’ya “görevini aştığını” söyledi.
Chatterjee, ANI’ye verdiği demeçte, “Bize göre, görevini aşıyor. İdari konularda söz hakkı yok. Kimin seçileceği ve ne zaman seçileceği, federasyonun ve komitenin kararıdır.”
Bopanna, AITA’yı Pakistan ile Davis Kupası için oynamayan kaptanı değiştirdiği için eleştirmişti. Rohit Rajpal, Hindistan’ın oynamayan kaptanı olarak Mahesh Bhupathi’nin yerini aldı.
Bir Twitter gönderisinde Bopanna, karardan şok olduğunu yazmıştı.
“ITF dün (04.11.19) ve beraberliğin nerede yapılacağını açıklamadan önce AITA’nın Davis Kupası kaptanını değiştirmesi beni şaşırttı. Beni en çok şaşırtan şey, oyunculardan hiçbirinin kaptana sorulmaması ve hatta bundan haberdar olmamasıydı. değiştirilecek “yazısı okundu.
“Oyuncular ülkelerini temsil ettiklerinde, onlar için sahada getirdikleri yeteneklerden çok daha fazlası olduğunun farkına varmalıyız. Oyuncular arasındaki ve oyuncular ile kaptanları arasındaki yoldaşlık, çok fazla destek aldığımız yerdir,” yazdı.
Chatterjee, oyunculardan bu tür bir müdahalenin kabul edilmeyeceğini söyledi.
“İdari konulara karışmasınlar, kabul etmiyoruz. Onlara nasıl oynanacaklarını ve nasıl devam edeceklerini önermiyoruz. Oraya müdahale etmiyoruz. Nasıl olur da bize öğüt vermeye çalışıyorlar? Neden konuşalım? Onları seçmeden önce? Farklı sorumluluklarımız var “dedi.
Chatterjee, Bhupathi’nin yerini almasının nedeninin Pakistan’a gitmeye isteksiz olması olduğunu söyledi. Beraberlik için tarafsız bir yer kararlaştırılacak olsa da, AITA ‘süresiz’ bekleyemedi ve bu nedenle oynamayan bir kaptan seçildi.
Pakistan ile Davis Kupası beraberliğinin 29 ve 30 Kasım’da oynanması planlanıyor. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir