Futsal Club şampiyonası 2020 sezonundan itibaren AIFF takviminin bir parçası olacakANI |
Güncellenmiş:
13 Aralık 2019 20:58 DIR-DİR

Yeni Delhi [India], 13 Aralık (ANI): Tüm Hindistan Futbol Federasyonu (AIFF) İcra Komitesi, 10 Aralık’taki toplantısında oybirliğiyle, Futsal kulübünün tamamlanmasının 2020 sezonundan itibaren AIFF yarışma takviminin bir parçası olacağına karar verdi.
“AIFF’in Hint futbolunu geliştirmeye ve tüm bölümleri oyun topluluğuna dahil etmeye yönelik bütünsel planının bir parçası olarak, Futsal’ın Hint Futbolunun demografisinde önemli bir değişiklik getirmesini dört gözle bekliyoruz. Bu açıdan Futsal Şampiyonası kesinlikle daha fazla değer katacak, “AIFF Genel Sekreteri Kushal Das resmi açıklamasında söyledi.
“Bu format gençleri – hem erkek hem de kızların ilgisini çekecek ve teknik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak” diye ekledi.
AIFF, ülkenin her yerindeki herhangi bir Futsal Şampiyonası için tüm haklara sahiptir ve herhangi bir dış taraf, Eyalet Birliği ve AIFF’nin önceden onayı olmadan formatla ilgili herhangi bir şampiyonaya sahip olamaz.
AIFF Teknik Direktörü Isac Doru, Genel Sekreter’e övgüde bulunarak “oyun harika bir beceri geliştirici” olduğunu vurguladı.
Teknik Direktör, “Hızlı bir tempoda oynanıyor, hızlı düşünme süreci gerektiriyor. AIFF olarak Futsal’ın futbolun Ulusal Planlama gündeminin bir parçası olması gerektiğini kuvvetle düşünüyoruz.” Dedi.
“Bazı eyaletlerde oyun için büyük bir tutku olduğunu öğrendim. Bu bize Futsal’ın gelişim sürecine derinlemesine girmemiz için güven veriyor ve Devlet Derneklerine stratejik planın uygulanmasında yardımcı oluyor,” diye ekledi.
Futsal, 2016’da Dünya Kupası Futsal’ı üçüncü bitiren İran ile AFC Üye Dernekleri arasında giderek daha popüler hale geldi.
Doru, “futsal oyuncuların sık sık topa dokunmasına izin verdiğinden, daha fazla gol fırsatı yarattığını, üçüncü hücumda yaratıcılığı ve karar verme sürecini sürekli geliştirdiğini” açıkladı.
“Oyuncuların özellikle geçiş sürecinde taktik bilincinin gelişmesine yardımcı olacak.” Dedi. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir