Federer, Wimbledon’un kaybının intikamını aldı, Djokovic’i yenerek ATP Finalleri yarı finaline ulaştıANI |
Güncellenmiş:
15 Kasım 2019 09:42 DIR-DİR

Londra [UK], 15 Kasım (ANI): Roger Federer Perşembe günü (yerel saatle), devam eden ATP Finalleri turnuvasının yarı finallerine ulaşmak için Sırp Novak Djokovic’i yenerek Wimbledon mağlubiyetinin intikamını aldı.
Association of Tennis Professionals (ATP) ‘nin bildirdiğine göre Federer, Djokovic’i 6-4, 6-3 geride bıraktı ve bu galibiyet gazinin beş maçlık mağlubiyet serisini dünya iki numarasına sonlandırmasına yardımcı oldu.
“Hayaletler hiçbir zaman gerçekten orada olmadı. Bunu uyduran bazı basın adamları vardı. Benim açımdan, onu birkaç yıldır yenmediğimi de bilmiyordum. Aslında öyle hissetmedim çünkü bu ATPtour.com’un aktardığına göre Federer, Paris 2018’de ve Wimbledon’da ona karşı çok yakındı. “
“Dürüst olmak gerekirse, şansıma sahip olacağımı hissettim. Bugün oynayabileceğim seviyede mutluyum ve açıkçası her zaman özel Novak’ı yenmek, daha da çok olanlar yüzünden. hayaletlerden ya da bunun gibi bir şeyden kurtulmam gerektiğini hissediyorum. Bundan sonra oldukça hızlı hareket ettiğimi hissediyorum ”diye ekledi.
Federer bir sonraki turnuvanın yarı finalinde Group Andre Agassi’nin galibini alacak.
Bu galibiyetle 38 yaşındaki oyuncu, etkinlikte 16. yarı finaline çıktı.
Djokovic’in, Rafael Nadal’ı en üst noktadan düşürme şansına sahip olması için turnuvayı kazanması gerekiyordu, ancak mağlubiyetle Nadal, en üst sırada bir numaralı bitirmesini garantiliyor.
İsviçreli tenis ustası Federer, Grup Bjorn Borg’da Avustralyalı Dominic Thiem’in ardından ikinci oldu.
Federer maçı 23 galibiyetle beş zorlanmadan tamamladı. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir