Davis Cup’ta Leander Paes, Pak’ı yendiANI |
Güncellenmiş:
02 Aralık 2019 09:30 DIR-DİR

Yeni Delhi [India], 2 Aralık (ANI): Deneyimli tenisçi Leander Paes Pazartesi günü Hindistan’ın Davis Kupası galibiyetini ‘önemli bir zafer’ olarak nitelendirdi.
Hindistan, Cumartesi günü Davis Cup’ta Pakistan karşısında 4-0 öne geçtikten sonra 2020 Elemeleri’ne yükseldi.
ANI’ye konuşan Paes, “Bizim için önemli bir zaferdi, beraberlikten önce çok gürültü vardı, ancak önemli olan Hindistan’ın Kazakightan’daki tarafsız bölgede oynaması ve Pakistan’ı 4-0 mağlup etmesiydi.”
Hindistan, Sumit Nagal’in 32 dakika süren çatışmada Yousef Kalil’i 6-1 6-0 yenmesinin ardından 4-0 galibiyet aldı.
Paes, “Bizim için özel bir kravat, kaptanımız Rohit Rajpal’ın takımı bir araya getirmede harika bir iş çıkardığını gerçekten takdir etmek istiyorum” dedi.
Tenisçi Ramkumar Ramanathan, Pakistanlı Muhammad Shoaib’i 6-0, 6-0’lık iki sette yendi.
Rohit Rajpal ANI’ye verdiği demeçte, “Pakistan’a karşı oynarken duygular çok farklı olduğu için zafer her zaman çok özeldir.”
“Ellerini kaldıran Leander Paes’e ve tüm ekip üyelerine teşekkür ederim. Sumit Nagal, destek personeli ve diğer herkes de harika bir çaba sarf etti” diye ekledi.
İlk kez sahneye çıkan Nedunchezhiyan ile eşleşen Paes, kendi Davis Kupası rekorunu, gençler Mohammed Shoaib ve Hufaiza Abdul Rehman’a karşı 44. çiftler maçını sadece 53 dakikada 6-1, 6-3 kazanarak yükseltti.
Satish Upadhyay ANI’ye verdiği demeçte, “Pakistan’ı yendiğinizde farklı bir alevlenme var ve bunun yanında Leander’in rekoru başlı başına büyük bir şey.”
Ön elemeler, Hindistan’ın iki kez Davis Cup şampiyonu Hırvatistan ile karşılaşacağı önümüzdeki yıl 6-7 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.
Elemeleri kazanan 12 kişi, Davis Cup Finallerinde yer alan altı takıma katılacak – İspanya, Kanada, İngiltere, Rusya, Fransa ve Sırbistan. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir