Çek Cumhuriyeti’nden Tomas Berdych tenisten emekli olduğunu açıkladıANI |
Güncellenmiş:
17 Kasım 2019 09:13 DIR-DİR

Londra [UK], 17 Kasım (ANI): Çek Cumhuriyeti’nden Tomas Berdych Pazar günü tenisten emekli olduğunu açıkladı.
Eski dünya dördüncü, kariyerinde 13 ATP tekli şampiyonluğu kazanmayı başardı.
Ayrıca 2010’da Wimbledon finallerine ulaşmayı başardı, ancak İspanya’nın Rafael Nadal’ına yenildi. Turnuvada önce Roger Federer’i çeyrek finalde yendi ve ardından yarı finalde Novak Djokovic’e karşı galibiyet kaydetmeyi başardı.
“Oyun Tenis Kariyeri Seti,” diye tweet attı Berdych.

Ayrıca Çek Cumhuriyeti’ni 2002 ve 2003 Davis Kupası şampiyonluğuna taşıdı. Berdych, bu yılki ABD Açık’ta son profesyonel maçında yarışmıştı.
“Son resmi maçımda yaşadığım his, bana kesinlikle her şeyi denediğimi söyleyen bir duyguydu, ancak sonuç nasıl oldu. Her zaman peşinde olduğum seviye, en iyi sonuçlar, ATP sıralamasının en üst sıralarında olmak … Vücudum bunu yapmama izin vermiyor, “Atptour.com’un aktardığı sözlerinde Berdych.
“Durumlara her zaman çok gerçekçi bakarım. Ayaklarım yerde duruyordum. Kararımı kendim ve sevdiklerimle verdiğimde büyük bir rahatlama hissettim” diye ekledi.
Berdych, 2018 sezonunun son beş ayını sırtındaki sakatlık nedeniyle kaçırmıştı.
“Plan herhangi bir plan yapmamaktır. Son 15 ya da 20 yıl o kadar telaşlıydı ki sadece kolayca nefes vermem gerekiyor. Kendime ve bana neredeyse her şeyi veren ailem için zamana ihtiyacım var. doğru zaman çünkü tenis kariyeri çok bencil olmayı ve spora kesinlikle girmeyi gerektiriyor. Ve şimdi zamanım var, “dedi Berdych.
“Spor, çocukluğumdan bugüne kadar benim hayatımdı ve bunu kesinlikle değiştirmezdim. Ama mesleğim ya da sadece hobim olacaksa, gerçekten bilmiyorum. Bilmek istemiyorum. Gerçekten her günümü temiz bir sayfa olarak görmek istiyorum, “diye ekledi. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir