Boksta her turun sonunda gösterilecek jüri puanları: IOCANI |
Güncellenmiş:
21 Kasım 2019 11:27 DIR-DİR

Lozan [Switzerland], 21 Kasım (ANI): Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Perşembe günü, jüri üyelerinin boks etkinliklerindeki puanlarının şeffaflık sağlamak için her turun sonunda gösterileceğini doğruladı.
IOC ayrıca, Rio Olimpiyatları’na katılan ve maçlardan sonra uzaklaştırılan boks hakem ve hakemlerinin Tokyo 2020’de görev yapmalarına izin verilmeyeceğini söyledi.
IOC yaptığı açıklamada, “Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarında yer alan hiçbir hakem veya hakem Tokyo 2020 Olimpiyat boks elemelerine veya Olimpiyat yarışmasına katılmaya uygun olmayacak” dedi.
Hakemlerin ve jüri üyelerinin bütünlüğünün kritik alanında, tüm görevliler, seçim kriterlerini karşıladıklarından emin olmak için incelenen nitelikli AIBA sertifikalı kişilerden oluşacak olan IOC Boks Görev Gücü uygun görevliler havuzundan seçilecektir. IOC Boxing Task Force daha sonra uygun bireyler havuzundan her müsabaka için her resmi görevliyi rastgele seçecektir.
Mevcut Uluslararası Boks Birliği (AIBA) düzenlemelerinde yapılan diğer değişiklikler, katılan sporcuların seçimine ilişkin önceki IOC ve IOC Boks Görev Gücü kararlarını yansıtmaktadır; Ulusal Federasyonlar (NF’ler) ve ilgili Ulusal Olimpiyat Komiteleri (NOC’ler), boksörler rekabet etmek için teknik gereksinimleri karşılar.
IOC Boks Görev Gücü Başkanı Morinari Watanabe şunları söyledi: “IOC Boks Görev Gücü’nün ana hedefi, boksörleri ilk sıraya koyarken, şeffaf ve güvenilir spor sonuçları ve adil bir şekilde etkinlik teslim etme görevinin tamamlanmasını sağlamaktır. Oyna.”
“Temel rekabet kurallarını Olimpiyat elemelerine ve Tokyo’daki Olimpiyat yarışmasına bu kadar yakın bir yerde değiştirmemeleri sadece boksörler için adildir. Bu nedenle IOC Boks Görev Gücü, bu nedenle bu yıl AIBA tarafından uygulanan kuralların tam incelemesine odaklandı. Hakemler ve hakemler için seçim sürecinde ve puanlamayı sergileyerek şeffaflığı artırırken, boksörleri etkileyen değişiklikleri sınırlıyor. “
2014 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları altın madalyası sahibi ve Rio 2016 Olimpiyat sporcusu olan Boks Sporcusu Büyükelçisi Shelley Watts, “AIBA Kurallarında yapılan IOC Boks Görev Gücü değişiklikleri, Olimpik Boks Eleme Yarışmalarının ve Tokyo 2020’de açıklık, şeffaflık ve bütünlük gibi temel alanlara odaklanın. “
“Bu değişiklikler, sporcuların sesini dikkate alan kapsayıcı bir karar sürecinin sonucudur: değişikliklerin yarışmaların standardını iyileştirirken mevcut spor uygulamasının dinamiklerini etkilemeyeceğinden emin olduk” diye ekledi.
9 Şubat 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak ve IOC Boks Görev Gücü Değişikliklerini izleyen AIBA kuralları, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Olimpiyat Boks Eleme Yarışmaları ve boks turnuvasında geçerli olan Tokyo 2020 IOC Boks Görev Gücü Etkinlik Yönetmeliğini oluşturacaktır. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir