BFI medya raporlarını bozuyor, Olimpiyat değerlendirme kriterlerine bağlı kalıyorANI |
Güncellenmiş:
17 Aralık 2019 23:27 DIR-DİR

Yeni Delhi[India], Aralık 17 (ANI): Hindistan Boks Federasyonu (BFI) Salı günü medyadaki spekülasyonları bir kenara attı ve önceden belirlenmiş Olimpiyat Eleme kriterlerine sadık kaldı.
BFI duyurusu, Olimpiyat elemeleri denemelerinin temelsiz ve gereksiz olduğunu iddia eden basında çıkan haberlerin ortasında geldi.
Ülkenin boks kurumu, 5 Eylül’de yapılan toplantıda kararlaştırılan önceden belirlenmiş kriterlere olan bağlılığını yineledi.
Olimpiyat eleme kriterlerine göre, AIBA Dünya Şampiyonası 2019’un altın veya gümüş madalyası, Çin’de yapılması planlanan ilk Olimpiyat elemelerine doğrudan gönderilecek.
Hiçbir boksörün AIBA şampiyonluğunun finallerine katılmaya hak kazanmaması durumunda, denemeler için dört katılımcı seçilecektir.
Boksör, AIBA Dünya Şampiyonasına katılmışsa veya Ulusal Şampiyonada altın madalya almışsa veya Ulusal Şampiyonada gümüş madalya almışsa veya antrenörler ve seçim komitesi tarafından seçilen bir en iyi boksörse seçilecektir.
Kadın boksunun 5 ağırlık kategorisinin dördüncü katılımcısını sonuçlandırmak için koçlarla birlikte seçim komitesi toplantısı 21 Aralık’ta planlandı.
Kadın olimpiyat elemeleri için denemeler 27 ve 28 Aralık tarihlerinde yapılacak. (ANI)

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir